Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Інформація про виконання структурними підрозділами обласної державної адміністрації плану роботи обласної державної адміністрації за 2012 рік

28 січня 2013 | 00:00

   Обласною державною адміністрацією протягом 2012 року вживалися заходи щодо виконання затверджених планів роботи, завдань, визначених актами Президента України та Уряду, державними програмами щодо розвитку регіонів, реалізації повноважень, визначених Законом України «Про місцеві державні адміністрації». Всі заплановані заходи, що були передбачені планом роботи облдержадміністрації, виконані

Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації проведена робота щодо розроблення проекту Програми економічного і соціального розвитку області на 2013 рік. Згідно з дорученням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, спільно з галузевими структурними підрозділами Харківської обласної державної адміністрації та Державною податковою службою у Харківській області, розраховано показники, що характеризують інвестиційний та сільськогосподарський розвиток області, фінансові показники, які запропоновані Державною податковою службою України.
За дорученням Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відпрацьовувались та уточнювались матеріали щодо прогнозних показників соціально-економічного розвитку Харківської області на 2012-2013 роки.
Згідно з планом роботи в серпні 2012 року проведена робота щодо участі підприємств області в Національному Сорочинському ярмарку, Загальнодержавній виставковій акції «Барвиста Україна», Всеукраїнському конкурсі «Кращий вітчизняний товар року».
У вересні 2012 року проведено Великий Слобожанський ярмарок.
Забезпечено проведення 118 заходів міжнародного характеру.
Протягом 2012 року до Харківської області було здійснено 70 візитів керівників дипломатичного корпусу, акредитованих в Україні, а також іноземних офіційних та ділових делегації з 28 країн світу (Азербайджанська Республіка, Ісламська Республіка Афганістан, Республіка Білорусь, Федеративна Республіка Бразилія, Великобританія, Республіка Вірменія, Соціалістична Республіка В'єтнам, Грузія, Естонська Республіка, Держава Ізраїль, Республіка Ірак, Ісламська Республіка Іран, Республіка Казахстан, Канада, Китайська Народна Республіка, Республіка Корея, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Королівство Нідерландів, Федеративна Республіка Німеччина, Республіка Польща, Російська Федерація, Словацька Республіка, Сполучені Штати Америки, Республіка Таджикистан, Туркменістан, Фінляндська Республіка, Японія) та 6 міжнародних організацій (Європейський Парламент, Європейський банк реконструкції і розвитку, Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Парламентська Асамблея НАТО, Парламентська Асамблея Ради Європи, міжнародна неурядова організація «CANADEM»).
Делегації Харківської області здійснили 9 офіційних та робочих візитів за кордон до Держави Ізраїль, Російської Федерації (м. Москва, Курська область, Республіка Татарстан, Ханти-Мансійський автономний округ – Югра), Республіки Польща (Великопольське воєводство, м. Торунь), Французької Республіки (м. Париж).
Найважливішими міжнародними подіями 2012 року для Харківської області стали:
- проведення в Харківської області фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 (червень 2012 року);
- проведення в Харківській області ІV Міжнародного економічного форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» (07.09.2012);
- візит до Харківської області делегації Туркменістану на чолі з Хякімом Марийського велаяту Туркменістану Гурбановим К.І. (12.03-13.03.2012);
- перебування в м. Харкові Президента Литовської Республіки Д. Грібаускайтє в рамках офіційного візиту до України (11.05.2012);
- відкриття Почесного консульства Федеративної Республіки Німеччина в Харкові (27.09.2012);
- перебування в Харківській області урядової делегації Соціалістичної Республіки В'єтнам на чолі з її Віце-прем'єр-міністром Хуанг Чунг Хай в рамках робочого візиту до України (30.11-02.12.2012);
- візит делегації Харківської області на чолі з першим заступником голови Харківської обласної державної адміністрації Дулубом В.Г. до Ханти-Мансійського автономного округу – Югри Російської Федерації (06.12-       09.12.2012).
Протягом 2012 року активно розвивалось міжрегіональне співробітництво з Бєлгородською, Курською, Тюменською областями, Республікою Татарстан і Ханти-Мансійським автономним округом – Югрою (Російська Федерація), Великопольським воєводством Республіки Польща та провінцією Чженцзян (Китайська Народна Республіка).
Керівництвом Харківської області в 2012 році були підписані такі міжрегіональні документи:
- Угода про торговельно-економічне, науково-технічне та культурне співробітництво між Харківською обласною державною адміністрацією та Хякімліком Марийського велаяту Туркменістану (13.03.2012);
- Угода між Харківською обласною державною адміністрацією (Україна) та Урядом Ханти-Мансійського автономного округу - Югри (Російська Федерація) про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво (07.12.2012).
Представники Харківської обласної державної адміністрації взяли участь у 27 міжнародних заходах, з яких 15 були організовані дипломатичними установами, акредитованими в Україні та Харківській області, та міжнародними організаціями.
Представники дипломатичних установ, акредитованих в м. Харкові, та міжнародних організацій постійно беруть участь у важливих заходах Харківської області. Протягом 2012 року дипломати взяли участь у 20 обласних заходах.
У рамках діяльності Харківського регіонального Комітету з економічних реформ у III кварталі 2012 року проведено 1 розширене засідання, 86 засідань профільних робочих груп та 15 «круглих столів».
Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації щомісячно проводився моніторинг виконання обласного та зведеного бюджетів області в 2012 році та надавалася відповідна інформація керівництву обласної державної адміністрації, обласної ради та Адміністрації Президента України.
Щомісячно проводився моніторинг виконання місцевих бюджетів області та надання області з державного бюджету відповідних дотацій та субвенцій.
У березні 2012 року спільно з консультантами Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень забезпечено проведення тренінгу із запровадження програмно-цільового методу складання та виконання обласного та бюджетів міст обласного значення, а у листопаді – міжрегіональної наради – консультації за участю представників фінансових органів та головних розпорядників коштів обласного та міських (міст обласного значення) бюджетів. Відповідними радами затверджені рішення про бюджети за кодами програмної класифікації, розроблені та затверджені паспорти бюджетних програм.
З метою підготовки матеріалів до проекту бюджету області на 2013 рік Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації проведена робота разом з усіма учасниками бюджетного процесу щодо уточнення доходної частини бюджету області, а також його видаткової частини. Направлені зауваження і пропозиції до Комітету з питань бюджету Верховної Ради України та Міністерства фінансів України.
Протягом 2012 року на підприємствах області проводились заходи, які передбачали забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції, удосконалення виробничих систем якості, переозброєння виробництва, оновлення продукції щодо приведення у відповідність продукції до міжнародного стандарту.
Щоквартально Департаментом інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації проводився моніторинг стану виконання фінансових планів державних промислових підприємств, підприємств транспорту та наукових установ.
За підсумками роботи у 2012 році звітували щодо виконання показників фінансового плану 61 державне підприємство та наукова установа. За показником чистого прибутку план перевищили 26 підприємств та наукових установ, не виконали план – 31.
Всі галузі, окрім харчової промисловості, за підсумками 2012 року забезпечили позитивний фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування.
В цілому по державних підприємствах і установах галузевої науки фінансовий результат склав на 90,9 млн. грн. більше ніж у минулому році.
На виконання доручень центральних органів виконавчої влади та відповідних розпоряджень голови обласної державної адміністрації, послідовно здійснюються відповідні заходи з метою ліквідації промисловими підприємствами та науковими установами заборгованості із заробітної плати.
Так, з метою виконання доручень Президента України та Уряду щодо стабілізації ситуації в промисловому комплексі області проводився щотижневий та щомісячний моніторинг стану погашення заборгованості з виплати заробітної плати та внесків до відповідних цільових фондів по промисловим підприємствам та установам галузевої науки.
Протягом звітного періоду спостерігалася позитивна динаміка погашення заборгованості з виплати заробітної плати в промисловому комплексі області, що в свою чергу сприяє реалізації конституційного права громадян на своєчасну та в повному обсязі оплату праці.
З метою належної взаємодії між ДК «Укроборонпром» та Харківською обласною державною адміністрацією 06.06.2012 підписано Угоду про співробітництво у сфері реалізації державної політики щодо розвитку підприємств оборонно-промислового комплексу Харківської області на 2012-2015 роки.
Для підвищення ефективності оборонно-промислового комплексу України та стабілізації фінансово-господарського стану ДП «Завод ім. В.О. Малишева» у червні 2012 року з виїздом на підприємство працювала робоча група на чолі з представником ДК «Укроборонпром» щодо плану реструктуризації зазначеного підприємства.
31.07.2012 відбулось засідання Робочої групи з питання ходу реструктуризації підприємств оборонно-промислового комплексу Харківської області на чолі з головою облдержадміністрацією та генеральним директором ДК «Укроборонпром».
17.08.2012 на засіданні комісії з реструктуризації підприємств, що включені до складу Державного концерну ДК «Укроборонпром»,прийнято рішення щодо схвалення плану реструктуризації ДП «Завод ім. В.О. Малишева» та подальшого його внесення в установленому порядку на розгляд Міжвідомчої комісії з реструктуризації підприємств оборонно-промислового комплексу.
У вересні 2012 року Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про деякі питання заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну «Укроборонпром» та забезпечення їх стабільного розвитку», яким передбачено списати заборгованість підприємств оборонно-промислового комплексу перед Пенсійним фондом України, за теплову та електричну енергію, природний газ, водопостачання та ін.
Вищенаведений законопроект дасть можливість зменшити борги ДП «Завод ім. В.О. Малишева» на суму понад 150 млн. грн. (за інформацією ДК «Укроборонпром») та дозволить покращити його платоспроможність.
Проводився моніторинг стану виконання фінансових планів та показників контрактів керівників державних промислових підприємств, підприємств транспорту та наукових установ області.
Проведено аналіз фінансово-економічного стану підприємств, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.
Крім цього, проводилася робота щодо врегулювання відносин між АК «Харківобленерго» та підприємствами, що знаходяться в сфері впливу Департаменту інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації, в частині розрахунків підприємств за спожиту електричну енергію та недопущення відключення їх від енергопостачання.
Як результат, станом на 01.12.2012 підприємства машинобудування розрахувались за спожиту електроенергію на 99,8 %.
Проводився аналіз та вивчення стану справ щодо функціонування підприємств в осінньо-зимовий період.
На провідних підприємствах промисловості, транспорту, зв’язку, установах області з метою підготовки до сталого функціонування в осінньо-зимовий період виконано 100 % запланованих заходів. Керівництвом облдержадміністрації було проведено виїзні наради по районах області з метою виявлення проблем та сприяння в їх усуненні при підготовці підприємств до опалювального сезону.
Організовувались перевірки автотранспортних підприємств усіх форм власності та підприємців, які здійснюють пасажирські перевезення, на відповідність вимогам Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та обґрунтованості тарифів, що ними застосовуються.
Здійснювався щомісячний моніторинг інформації про роботу автомобільних перевізників області в частині виконання планової кількості рейсів на маршрутах та надання відповідних приписів щодо приведення перевезень у відповідність до укладених договорів.
Проводилося погодження тарифів, наданих автоперевізниками області, на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах, які працюють в режимі маршрутного таксі.
Питання забезпечення сталого функціонування автомобільного транспорту загального користування у зимовий період 2012-2013 років та оптимізація організації пасажирських перевезень в районах Харківської області було розглянуто на обласній селекторній нараді під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Моченкова А.В., яка відбулася 02 листопада 2012 року.
Одним з пріоритетних напрямів роботи управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації є питання щодо підвищення рівня газифікації населених пунктів області.
09 липня 2012 року укладено Угоду про співробітництво у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Харківської області на 2012 рік з НАК «Нафтогаз України», якою на газифікацію населених пунктів області передбачено 12 млн. грн. У рамках цієї Угоди апаратом НАК «Нафтогаз України» профінансовано 9,1 млн. грн. на будівництво 31 об'єкта, в тому числі на газифікацію с. Піски-Радьківські Борівського району та с. Веселе Первомайського району. 17 жовтня 2012 року відбулись урочистості з нагоди пуску газу у селі Піски-Радьківські. Роботи з газифікації села Веселе тривають. ГПУ «Шебелинкагазвидобування» перераховано 2,5 млн. грн. на будівництво 9 об'єктів соцсфери, в тому числі на завершення робіт з газифікації села Бахметівка Нововодолазького району. Продовжувалась робота з виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 № 1001-р «Про добудову підвідних газопроводів». У поточному році НАК «Нафтогаз України» профінансовано будівництво 16 об'єктів на загальну суму 76,8 млн. грн. Завершено газифікацію села Польова Дергачівського району, села Аркадівка Шевченківського району, сіл Таверівка і Першотравневе Богодухівського району. У Харківській області із 1761 населеного пункту на сьогодні газифіковано 781. За 2012 рік побудовано більше 40 км газопроводів, газифіковано більше 2 тис. квартир та домоволодінь. За прогнозними даними станом на 01.01.2013 рівень газифікації області складає 70,6%, сіл – 54,0%, міст та селищ міського типу - 82,6%.
Значна увага приділялася питанням підвищення енергоефективності використання енергоресурсів в області. З метою отримання державних коштів в рамках реалізації Державної цільової економічної програми енергоефективності на 2010-2015 роки рішеннями Харківської обласної ради від 26.04.2012 № 435-VІ, від 15.11.2012 № 541-VІ, від 20.12.2012 № 579-VІ проведено корегування Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010-2014 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 17 червня 2010 року № 1707-V, та направлено до Держенергоефективності 18 проектів, які мали позитивний висновок енергозбереження. Але конкурсний відбір проектів на державному рівні протягом 2012 року не проведено, отже державне фінансування область не отримала. 
За оперативними даними підсумки реалізації обласної програми в 2012 році наступні: в господарському комплексі та бюджетній сфері області впроваджено 2035 енергозберігаючих заходів на загальну суму 158,6 млн. грн., за рахунок чого досягнута економія паливно-енергетичних ресурсів, в т.ч.: природного газу – 60,2 млн. м3; електроенергії – 120,89 млн. кВт/год;    теплової енергії – 499,89 тис. Гкал; вугілля – 12,2 тис. т.; нафтопродуктів –
10,86,5 тис. т.
Проводиться робота щодо розвитку альтернативної енергетики.                   Про наміри розробки Новодмитрівського родовища з балансовими запасами бурого вугілля 390 млн. т в рамках міжнародного інвестиційного проекту «Воднева енергетика» в Україні заявила холдингова компанія «HYDROGEN POWER LOGISTICS AG». Між компанією та обласною державною адміністрацією підписаний відповідний меморандум та створено підприємство зі 100 % іноземних інвестицій ТОВ «Барвінок 3+». Крім того, проекту надано статус Регіонального інвестиційного проекту за підтримки голови Харківської обласної державної адміністрації. Створене підприємство звернулось до Державної служби геології та надр України з ініціативою проведення конкурсу з отримання ліцензії на розробку родовища. За розрахунками компанії загальна вартість проекту складає 420 – 450 млн. євро. Термін окупності становить
9 років. Термін реалізації проекту – 3 роки. За технологією товариством передбачається газифікація добутої буровугільної сировини із виготовленням синтез-газу, який буде використовуватись у виробництві губчастого заліза із залізорудної сировини.
Проводився постійний моніторинг стану розрахунків за спожиті енергоносії та вживалися заходи щодо їх покращення. З початку року зазначене питання двічі розглядалося на засіданні обласної комісії з контролю за розрахунками за спожиті енергоносії, селекторних нарадах облдержадміністрації.
Підприємства житлово-комунального господарства області працювали у стабільному режимі, без серйозних зривів завершено підготовку до опалювального сезону, надавались послуги з гарячого та холодного водопостачання і водовідведення.
Під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Дулуба В.Г. згідно з планом проводились селекторні наради з питань підготовки житлово-комунального господарства до опалювального сезону 2012/2013 років, розрахунків споживачів за надані житлово-комунальні послуги, розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії, приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат, експлуатації та утримання вулиць і доріг комунальної власності тощо.
Департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації підготовлено проведення 33-х виїзних засідань та 4-х кущових засідань обласного штабу з організації підготовки до осінньо-зимового періоду 2012/2013 років. 
Здійснювався щоденний моніторинг стану підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до осінньо-зимового періоду 2012/2013 років, проходження опалювального періоду 2012/2013 років та рівня розрахунків теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ.
Під час проходження опалювального періоду 2012/2013 років станом на 01.01.2013 у роботі знаходяться 872 котельні (100 %), опалюються всі об'єкти соціальної сфери (2528 заклади): 881 школа (100 %), 674 дитячих садка (100 %) і 973 лікувальні заклади (100 %). Підключено до централізованого теплопостачання 8371 житлових будинків (100 %).
За даними теплопостачальних підприємств рівень розрахунків за газ з НАК «Нафтогаз України», спожитий в опалювальному сезоні 2012/2013 років, станом на 01.01.2013 складає 29,3 %, з початку 2012 року – 59,3 %. Заборгованість за 2012 рік – 643,6 млн.грн. Найбільшим боржником є
КП «Харківські теплові мережі», сума боргу якого складає 509,5 млн. грн.
Всього в багатоповерхових будинках області встановлено та обліковується 3850 засобів обліку (або 4,9 % від запланованого), з яких
918 лічильників холодної води (або 11 % від запланованого), 120 лічильників гарячої води (або 0,2 % від запланованого) та 2812 лічильників теплової енергії (або 19,4 % від запланованого).
Протягом 2012 року в області продовжувалась робота з перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги та приведення їх розміру до рівня економічно обґрунтованих витрат виробництва послуг відповідно до Порядків формування тарифів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 869.
Всього у 2012 році по населених пунктах області відповідними органами місцевого самоврядування прийнято 32 рішення про встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, з них на послуги з теплопостачання - 1, водопостачання (водовідведення) - 17, з утримання житла – 14.
З метою поліпшення утримання житлового фонду в області у 2012 році продовжувалась робота зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. За попередніми даними станом на 01.01.2013 в області діє 639 ОСББ, з них 327 – в районах і містах області, 312 – в м. Харкові. Всього з початку року кількість ОСББ збільшилась на 103 об’єднання.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах передбачена Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам, загальна сума якої для Харківської області складає 114 513,4 тис .грн., у тому числі:
- субвенція обласному бюджету – 17 691,2 тис. грн.;
- субвенція районним бюджетам та бюджетам міст обласного значення – 96 822,2 тис. грн., із них місту Харкову – 66 441,8 тис. грн., іншим містам обласного значення - 30 380,4 тис. грн.
Крім того, додатково на ремонт комунальних доріг відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.07.2012 № 533-р Харківській області передбачено 10,0 млн. грн. За рахунок цих коштів відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 11.10.2012
№ 577 станом на 01.01.2013 на 100 % виконано запланований обсяг робіт по всіх передбачених об’єктах.
У період проходження Акції з благоустрою та санітарної очистки місць загального користування, а також з озеленення територій у населених пунктах виконані поставлені Мінрегіоном України завдання та заплановані роботи.
В рамках Всеукраїнської акції 21 квітня та 5 травня було організовано проведення загальнообласних суботників з благоустрою «День довкілля» та «За чисте довкілля» із залученням громадськості, підприємств, установ і організацій, учнівської та студентської молоді. Участь у 2-х суботниках взяло біля 400 тис. чоловік. За час проходження Акції впорядковано та очищено близько 482 га прибудинкової і внутрішньоквартальної території (104 % плану), а також приведено в порядок 68 га придорожніх і паркових зон. На території області ліквідовано 2293 стихійних звалищ сміття (130 % плану), висаджено 339,7 тис. дерев та 354 тис. кущів.
Стосовно видачі (переоформлення, анулювання) ліцензій з виробництва теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії (крім певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії) у 2012 році розглянуто 11 заяв суб’єктів господарювання, прийнято 9 розпоряджень голови обласної державної адміністрації з цього питання, видано 9 ліцензій з зазначеного виду господарської діяльності, 1 ліцензію анульовано.
З питання видачі (переоформлення, анулювання) ліцензій на здійснення господарської діяльності з централізованого водопостачання і водовідведення за цей час розглянуто 24 заяви суб’єктів господарювання, прийнято 23 розпорядження голови обласної державної адміністрації, видано 23 ліцензії з зазначеного виду господарської діяльності та анульовано 2 ліцензії.
Протягом 2012 року було проведено 23 засідання експертної комісії з розгляду документів суб’єктів господарювання щодо видачі ліцензій на централізоване водопостачання та водовідведення та 9 засідань експертної комісії з розгляду документів суб’єктів господарювання щодо видачі ліцензій з виробництва теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії (крім певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо теплова енергія виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлювальних джерел енергії), за результатами яких складено протоколи з наступною підготовкою розпоряджень голови обласної державної адміністрації.
В агропромисловому комплексі області продовжувалася реалізація заходів з впровадження інтенсивних методів господарювання, створення сприятливих умов для стабільного і динамічного розвитку підприємств агропромислового комплексу, підвищення рівня їх конкурентоспроможності, залучення інвестицій в сільське господарство.
На виконання завдань, визначених Указом Президента України від 19.01.2008 № 725/2008 «Про невідкладні заходи щодо захисту власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)», щотижнево проводився моніторинг розрахунків за оренду земельних і майнових паїв в господарствах агропромислового комплексу області.
Протягом року здійснювався постійний контроль та надавалась практична допомога сільгосптоваровиробникам у питаннях підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт у поточному році, а саме: закупівля мінеральних добрив, придбання високоякісного насіння, накопичення пально-мастильних матеріалів, ремонт техніки, підготовка до технічного огляду машинно-тракторного парку, кормозбиральних та зернозбиральних комбайнів.
На виконання листа Міністерства аграрної політики та продовольства України від 28.02.2012 № 37-11-2-12/2817 розроблений та направлений «Зведений план розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Харківської області на 2012 рік» по всіх категоріях господарств, по сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення.
Проведено розподіл орієнтованих обсягів формування державного інтервенційного фонду врожаю 2012 року та регіонального запасу продовольчого зерна врожаю 2012 року на маркетинговий період.
В Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН 20.01.2012 підготовлено та організовано регіональну нараду з питання підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2012 році за участю Першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України, керівників Держсортслужби, Держнасінінспекції, Держрезервнасінфонду, Центрдержродючості, Головдержзахисту, Укрголовдержкарантину, Держтехнагляду, Аграрного фонду, заступників голів облдержадміністрацій з питань агропромислового комплексу, керівників регіональних центрів наукового забезпечення агропромислового виробництва НААН України, обласних інспекцій та служб, представників обласного Союзу сільгосппідприємств, асоціації фермерських господарств, базових господарств.
07 та 10 лютого 2012 року проведено засідання атестаційної комісії по проведенню атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізацію насіннєвого та садивного матеріалу на 2012 рік. Департаментом агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації атестовано та розглянуто матеріали на отримання права на виробництво і реалізацію репродукційного насіння 25 суб’єктів господарювання (елітного (базового) насіння - 21 суб’єкт, оригінального (добазового) насіння - 4 суб’єкти господарювання).
Протягом січня та лютого 2012 року тривала робота з розроблення і затвердження Програми розвитку овочівництва, картоплярства та переробної галузі в Харківській області на період до 2020 року.
У період з 27 лютого по 02 березня 2012 року проведено навчання агрономів – апробаторів сільськогосподарських підприємств області на базі Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва (взяло участь близько 80 осіб).
У червні 2012 року Харківська область взяла участь у XXIV Міжнародній виставці «Агро – 2012». Презентували область 35 підприємств переробної та харчової промисловості агропромислового комплексу області. Виставку відвідав Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. Харківська облдержадміністрація та Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації нагороджені дипломами. Агрофірма «Світанок» отримала золоту медаль в галузі розвитку тваринництва.
Протягом 2012 року Департаментом містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації систематично проводилися заходи, направлені на виконання планових показників введення житла в експлуатацію, забезпечення громадян житлом та забезпечення сталого розвитку населених пунктів.
Постійно спільно з органами місцевого самоврядування ведеться робота з питань розроблення та оновлення містобудівної документації – схем районного планування, схем планування території сільських, селищних рад, генеральних планів населених пунктів. Орієнтовна вартість розробки містобудівної документації на місцевому рівні прорахована у «Схемі планування території Харківської області» та доведена до місцевих органів виконавчої влади для подальшого включення їх в програми соціально-економічного розвитку районів.
В сфері охорони здоров'я вживалися заходи щодо покращення медичного обслуговування населення області та матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я області.
Протягом звітного року Головним управлінням охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації з метою покращення якості надання медичної допомоги населенню проведено низку заходів:
 - відкрито Регіональний перинатальний центр на базі КЗОЗ «Харківська обласна клінічна лікарня – Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у рамках ініційованого Президентом України Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства» за участю першого заступника Глави Адміністрації Президента України, виконавчого секретаря Комітету з економічних реформ І.М. Акімової;
 - з метою покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я за участю керівництва обласної державної адміністрації відкрито низку реконструйованих операційних блоків у міжрайонних медичних центрах, фізіотерапевтичні, мамографічні кабінети та кабінети ультразвукової діагностики.
Актуальні питання галузі регулярно розглядалися на засіданнях Координаційних рад Головного управління охорони здоров’я облдержадміністрації, на Днях головного лікаря, Днях заступників головного лікаря з медичного обслуговування населення та амбулаторно-поліклінічної роботи, з експертизи тимчасової непрацездатності, Днях головної медичної сестри.
З метою інформування громадськості щодо правильності встановлення цін на препарати для лікування гіпертонічної хвороби у рамках пілотного проекту створено телефонні «гарячі лінії» Головного управління охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації та Державної служби з лікарських засобів у Харківській області.
З метою реалізації Закону України «Про екстрену медичну допомогу» здійснено низку заходів, завдяки яким створена єдина служба екстреної медичної допомоги.
У сфері культури протягом 2012 року відбувся ряд виставок, презентацій та інших урочистих заходів.
 
Спільно з представником Міністерства культури України поінвентаризовано пам’ятки археології національного значення. Оглянуто 1293 пам’ятки на території Богодухівського, Вовчанського, Зміївського, Краснокутського, Коломацького, Харківського районів та м. Харкова.
Постійна увага приділялася вирішенню питань соціальної політики.
За звітний період здійснено перевірку соціально-побутового, правового та матеріального забезпечення у комунальних установах соціальної галузі області, з керівниками та спеціалістами рай(міськ)управлінь праці та соціального захисту населення, директорами будинків-інтернатів системи соціального захисту населення області проведено семінар – наради з питань функціонування галузі.
Щоквартально відстежувався стан виконання рішень органів місцевого самоврядування щодо використання заброньованих робочих місць для працевлаштування соціально незахищених категорій населення, вивчалася робота територіальних управлінь праці та соціального захисту населення з цього питання і щодо працевлаштування та професійного навчання інвалідів.
У 2012 році було проведено моніторинг з питань стану професійного навчання кадрів на виробництві на провідних підприємствах, організаціях та установах області.
Протягом року в актуальному стані підтримувався Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.
Станом на 01.01.2013 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 732,9 тис. осіб.
Протягом 2012 року пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу, на послуги зв’язку та інші пільги, в тому числі пільговий проїзд, профінансовано на суму 431,7 млн. грн.; житлових субсидій профінансовано на суму 173,8 млн. грн., з них за минулі роки - 34,7 млн. грн. Житлові  субсидії в області отримують  75,1 тис. сімей, що складає 7,3 % від загальної кількості (1,0 млн. сімей). Заборгованості, термін фінансування якої минув, немає.
В органах праці та соціального захисту населення всі види державної допомоги за рахунок субвенції з державного бюджету отримали 255,3 тис. осіб (сімей) на суму 1,7 млрд. грн., в тому числі :
допомогу малозабезпеченим сім'ям - 5,2 тис. сімей на суму 54,6 млн. грн., допомогу сім'ям з дітьми – 153, 4 тис. осіб на суму 1,2 млрд. грн., з них:
допомогу при народженні дитини - 44,7 тис. осіб на суму 655,5 млн. грн.;
по догляду за дитиною до 3 років – 66, 7 тис. осіб на суму 313,8 млн. грн.;
допомогу дітям – інвалідам та інвалідам з дитинства - 18,2 тис. осіб на суму 220,6 млн. грн.;
тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів - 3,4 тис. осіб на суму 17,8 млн. грн.
Заборгованості по виплаті вищевказаних видів державної допомоги немає.
Компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, отримують 2693 особи. Заборгованість по виплаті за 2004-2011 роки складає 809,4 тис. грн., в тому числі по м. Харкову – 713,2 тис. грн., крім того, заборгованість за 2012 рік складає по області 145,1 тис. грн., з них по
м. Харкову - 35,8 тис. грн.
У 2012 році рай(міськ)управліннями праці та соціального захисту населення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності розміщено заявку на виготовлення 2,1 тис. крісел колісних та 14,0 тис. засобів реабілітації.
Протягом року інвалідам в користування видано 77 автомобілів.
У 2012 році сервісним центром, який створено на базі Харківського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, інвалідам до місця їх проживання доставлено та видано у користування        1589 крісел колісних та 4961 технічних засобів реабілітації.
З метою забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», інвалідів, місцевим управлінням розподілено 1,4 тис. путівок, які надійшли до області; за рахунок субвенції з державного бюджету місцевими управліннями придбано 2,2 тис. путівок.
У 2012 році оздоровлено 1284 осіб, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, з яких: 858 – дорослих, 326 – потерпілих дітей та 100 дітей оздоровилися за путівками матері та дитини. 
Для медичного забезпечення постраждалих громадян у 2012 році використані кошти у сумі 1408,1 тис. грн., з них: на ліки – 1076,02 тис. грн., на зубопротезування у сумі 228,68 тис. грн., додаткове харчування –                103,186 тис. грн.
Відповідно до бюджетної програми придбано 11 квартир для інвалідів війни .
Пріоритетним завданням Служби у справах дітей облдержадміністрації залишалося реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом 2012 року служба у справах дітей обласної державної адміністрації взяла участь у Всеукраїнській нараді за участю Президента України В.Ф. Януковича з питань захисту прав дитини,  у презентації проекту з надання допомоги прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу разом із голландським фондом «Дихання» (в межах заходів Євро – 2012), у конференції «Область без сиріт», організованій Всеукраїнською громадською організацією «Україна без сиріт», у засіданні круглого столу «Здорове харчуваня – запорука здоров’я дитини».
Питання навчання та працевлаштування, профілактики безпритульності та бездоглядності, злочинності, захисту прав та інтересів дітей протягом звітного періоду розглянуто на 176 координаційних радах служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад.
З метою пропаганди здорового способу життя серед дітей, молоді та юнацтва, проведення рейдів по виявленню підлітків, які ухиляються від навчання, ведуть антигромадський спосіб життя, виховуються в сім'ях, які опинились у складних життєвих обставинах, обстеження умов проживання та виховання таких дітей виконано Комплексний план спільних заходів щодо попередження негативних явищ у дитячому середовищі (правопорушень та профілактики дитячої злочинності, запобігання безпритульності та бездоглядності, попередження пияцтва та наркоманії).  
Протягом 2012 року проведено 2427 профілактичних рейдів «Діти вулиці». Під час проведення профілактичних заходів було виявлено 1036 дітей, які опинились в умовах вулиці, залишились без належного догляду з боку батьків.
Із загальної кількості виявлених дітей 487 дітей було вилучено та 549 – попереджено. Зокрема, діти вилучалися з вулиці (296 дітей), з сім’ї (140), з комп’ютерних клубів (32), з розважальних закладів (15) та 4 дитини були знайдені.
Переважна більшість дітей, які опинились в умовах вулиці, залишились без належного догляду з боку батьків, – це діти у віці від 14 до 18 років (429 дітей).
На обліку служб у справах дітей станом на 01.01.2013 перебуває 1866 дітей із 981 сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах. Проведено 4647 обстежень сімей (2011 рік - 3772).
За підсумками проведення рейдів надана допомога вказаним сім’ям у вирішенні соціально – побутових проблем, адресна допомога надана 8035дітям (речова – 3422, матеріальна – 349, консультативна – 4264). Під соціальний супровід взято 726 сімей (74 %), відповідний період 2011 року - 427 сімей (36 %).
Протягом звітного періоду службами у справах дітей області було підготовлено 343 позови до судів, якими прийнято 293 рішення стосовно 320 батьків відносно 393 дітей.
У Харківській області продовжується робота щодо забезпечення умов для пріоритетності сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї, утримання дітей за принципом родинності.
Станом на 01.01.2013 в області функціонує 62 дитячі будинки сімейного типу (на вихованні перебуває 410 дітей) та 321 прийомна сім’я (на вихованні перебуває 555 дітей). Протягом 2012 року в області влаштовано на виховання 177 дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: створено 8 дитячих будинків сімейного типу (влаштовано 61 дитину), створено 48 прийомних сімей (влаштовано 116 дітей). Усього у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 965 дітей.
На базі тренінгового центру Харківського обласного центру для сім’ї, дітей та молоді проводяться навчання кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. Протягом 2012 року підготовлено 46 родин та 21 особа кандидатів для створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Проводяться курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків – вихователів (пройшли перепідготовку 276 осіб). Навчання пройшли 62 кандидати в опікуни/піклувальники, 4 родини кандидатів в усиновлювачі.
У галузі освіти та науки на постійному контролі було виконання існуючих освітянських програм, обласних програм інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, комп’ютеризації сільських шкіл.
Закладами освіти і науки реалізується понад 500 освітніх та наукових міжнародних програм та проектів міжнародної технічної допомоги та грантів міжнародних організацій, діє понад 800 угод із зарубіжними країнами, продовжується співробітництво вчених вищих навчальних закладів із зарубіжними партнерами із 63 країн світу.
Проведено засідання Харківської регіональної експертної ради з ліцензування та атестації навчальних закладів (секція з питань професійно-технічної освіти) – 6, регіональної експертної ради з атестації навчальних закладів, на яких атестовано 166 навчальних закладів.
Здійснено 49 моніторингових візитів до навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкування, комплексне вивчення стану роботи відділів освіти Богодухівської, Шевченківської районних державних адміністрацій, Первомайської, Люботинської міських рад, управління освіти Адміністрації Орджонікідзевського району Харківської міської ради з питань реалізації державної політики у сфері дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти.
Організовано зустріч Міністра освіти і науки, молоді та спорту Д.В. Табачника з ректорами вищих навчальних закладів Харківської області, виїзне засідання Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України (обговорення проекту Концепції гуманітарного розвитку України на період до 2020 року).
Зважаючи на те, що майже 30 % населення у Харківському регіоні складає саме молодь, питання реалізації молодіжної політики є одним із пріоритетів діяльності обласної державної адміністрації.
З метою створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості, утвердження загальнолюдських цінностей, формування навичок здорового способу життя діє комунальна установа «Харківський обласний центр молоді», мережа установ та закладів культурного, спортивного спрямування. В Харківській області та м. Харкові функціонує 468 установ культурно-просвітницького спрямування та патріотичного виховання. З них по м. Харкову діє 173 клуби за місцем проживання, з яких 90 - клуби спортивні, 83 - різнопрофільні, у них функціонують близько 500 гуртків та секцій, по області - 3209). Для підготовки спортивного резерву в області функціонують 97 дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
Протягом звітного періоду проведено низку культурно-мистецьких заходів та акцій з метою розвитку духовності, культури молоді.
Харківська область є лідером щодо залучення дітей, підлітків до занять у спортивні групи дитячо-юнацьких спортивних шкіл. 16,4 % дітей, підлітків займаються у спортивних школах, 2,8 % у підліткових спортивних клубах.
З метою популяризації здорового способу життя в області ведеться системна робота, яка спрямована, насамперед, на формування стійкого світогляду серед дітей, підлітків та молоді на несприятливе ставлення до наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління як явища, усвідомлення і відповідального відношення кожного громадянина до свого здоров'я як до найбільшої цінності, починаючи з дитячого та підліткового віку.
З метою створення умов для формування навичок здорового способу життя в молодіжному середовищі систематично проводяться лекції, бесіди, тренінги, семінари, відеолекторії, «круглі столи», диспути, дискусії, діалоги, акції, місячники, направлені на пропаганду здорового способу життя.
Так, наприклад, протягом 2012 року спеціалістами структурних підрозділів Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації спільно з представниками дитячих та молодіжних організацій проведено 3740 заходів, якими охоплено 80162 особи, а саме: лекцій – 854, якими охоплено 18031 особу.
Традиційно у Харківській області, в рамках Всеукраїнської акції, присвяченої Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, спільно з громадськими організаціями, медичними працівниками (наркологи, фтизіатри тощо), відділами кримінальної міліції, службами у справах дітей, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно – профілактичну роботу. Інформаційно – роз’яснювальну роботу було проведено з питань утвердження принципів здорового та морального способу життя і відповідальної поведінки у сфері сексуальних стосунків, причин зараження та шляхів передачі ВІЛ-інфекції, важливості здорового способу життя та запобігання зараження ВІЛ-інфекцією, а саме: 95 бесід, 29 тренінгових занять, 64 групових і 4 індивідуальних консультації, 15 акцій, 28 семінарів, 25 відеолекторіїв, 4 «круглих столів», 3 тематичних дискотеки, 15 групових передтестових консультувань у зв’язку з тестуванням на ВІЛ. Цими заходами охоплено 7895 осіб, в тому числі 321 особа з числа ін’єкційних вживачів наркотичних засобів та психотропних речовин.
З метою створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді в області діють 3 молодіжних центри праці: відділ «Молодіжний центр праці» КУ «Харківський обласний центр молоді», молодіжний центр праці Красноградського району, молодіжний центр праці міського центру молоді відділу у справах сім'ї та молоді Лозівської міської ради. На базі вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації створені та діють 15 громадських центрів зайнятості для студентської молоді. Розпочато роботу щодо залучення молоді до участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді. Умови участі у конкурсі було направлено у 33 вищих навчальних заклади III-IV рівнів акредитації. Досягнута домовленість із співзасновниками обласного етапу конкурсу Спілкою підприємців Харківської області щодо надання тем для розробки бізнес-планів, які будуть впроваджуватися в Харківської області.
З метою реалізації державної сімейної політики в Харківській області, підтримки різних категорій сімей прийнято та діє розпорядження голови облдержадміністрації від 06.04.2009 № 193 «Про затвердження обласних заходів із підтримки сімей Харківської області на 2009-2013 роки».
Рішенням Харківської обласної ради від 16.06.2011 № 176-VI затверджено обласну Програму підтримки сім'ї на 2012-2016 роки.
На території Харківської області зареєстровано понад 265,1 тис. сімей з неповнолітніми дітьми, з них: 8785 багатодітних сімей (42 сім'ї з трійнями), 139,4 тис. молодих сімей.
17 березня 2012 року пройшов обласний етап Всеукраїнського огляду-конкурсу «Таланти багатодітної родини» (охоплено 136 дітей). Переможці конкурсу направлені до МДЦ «Артек» на тематичну фестивальну зміну.
У травні 2012 року талановита родина з Харківської області взяла участь у Всеукраїнському фестивалі родинної творчості «Родинні скарби України».
У рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї та Дня матері за участю громадського руху «Разом вперед» та Харківського обласного фестивалю молодих сімей «Щаслива наречена» 19 травня 2012 року було проведено Перший Харківський обласний Сімейний бал «Вічна любов», участь у якому взяли сімейні пари різного віку.
Департаментом у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації 18 грудня 2012 року було проведено обласний захід до Дня Святого Миколая для дітей соціально незахищених категорій на базі Палацу студентів Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого». Діти з усіх районів області, міст обласного значення та м. Харкова стали глядачами мюзиклу «Різдвяне диво» та отримали солодкі подарунки.
Окрім того, традиційно було проведено концертний марафон «Дзвінка зима», у рамках якого творчі колективи – переможці обласних фестивалів відвідали з новорічними святковими концертами 6 районів області.
Оздоровлення дітей Харківської області забезпечується в рамках реалізації комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 03.02.2009 №1103-V. З метою досягнення організаційного рівня підготовки, перебігу та підбиття підсумків літньої оздоровчої кампанії діє розпорядження голови облдержадміністрації від 21.04.2010 № 205 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в 2010-2015 роках».
За оперативними даними, протягом літньої оздоровчої кампанії в межах та за межами області оздоровленням та відпочинком охоплено 193898 дітей, що складає 92,4 % від кількості дітей 7-16 років (за даними Держкомстату — 209762).
У т.ч. було забезпечено оздоровлення та відпочинок 135690 дітей соціально незахищених категорій (97 % від загальної кількості), а саме:
- 3818 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (100 % від загальної кількості);
- 3540 дітей-інвалідів (86,2 %);
- 2568 дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС (96,1 %);
- 13794 дитини з багатодітних сімей (94,5 %);
- 2477 дітей з малозабезпечених сімей (97 %);
- 16210 талановитих і творчо обдарованих дітей (97,4 %);
- 19105 дітей працівників АПК та соціальної сфери села (98,3 %);
- 73998 дітей диспансерної групи (98,1 %).
Крім того, оздоровленням та відпочинком було охоплено 83 % дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, 73% дітей, батьки яких є інвалідами, 66 % дітей матерів-одиначок, 57 % дітей із сімей матерів-героїнь.
На виконання Законів України «Про попередження насильства в сім’ї», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», розпорядження голови облдержадміністрації від 06.04.2009 № 192 «Про затвердження обласних заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї на 2009-2013 роки», обласної комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери в Харківській області, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 03.02.2009 № 1103-V, в Харківській області протягом звітного періоду проводилась системна робота щодо реалізації державної політики у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї, створено відповідний механізм.
В області активно працює відділ «Гендерний ресурсний центр»               КУ «Харківський обласний центр молоді», заснований в 2007 році Меморандумом про партнерство Програми розвитку ООН в Україні, Харківською облдержадміністрацією та Харківською обласною радою.
Продовжено організаційну роботу щодо створення мережі Центрів гендерної освіти вищих навчальних закладів. На сьогодні такі Центри створено в 12 вищих навчальних закладах області, розвиток мережі триває.
В політичній сфері зусилля Харківської обласної державної адміністрації зосереджувалися на консолідації політичних партій, суспільних рухів, спрямованій на всебічний розвиток регіону, зміцнення демократії та протидію будь-яким спробам посіяти ворожнечу між людьми з політичних, релігійних, національних або інших ознак.
У рамках постійної співпраці з Головним управлінням юстиції Харківської області систематично уточнюється необхідна інформація про реєстрацію об’єднань громадян. На підставі щомісячних звітів та наданої інформації по програмі автоматичного обліку політичних партій з'ясовано чисельний склад зареєстрованих на території районів осередків політичних партій та громадських організацій, а також визначено найбільш впливові політичні партії у районах.
Кількісний склад усіх обласних організацій політичних партій за станом на 01.01.2013 склав 323000 осіб (політичне поле у звітному періоді в області формували 194 обласні організації політичних партій).
Забезпечувався постійний моніторинг проведення громадськими організаціями та політичними партіями акцій та мирних зібрань громадян у місті Харкові та області.
Громадські організації та політичні партії були залучені до відзначення в області та м. Харкові всіх державних свят, ювілейних і пам'ятних дат.
Протягом звітного періоду відділ у справах релігій Харківської обласної державної адміністрації відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» забезпечував реалізацію державної політики щодо релігії та церкви, сприяв реєстрації статутів релігійних громад, змін, доповнень, нових редакцій, надавав погодження на перебування та діяльність в релігійних громадах області іноземних місіонерів тощо.
У 2012 році забезпечено чітку систему всебічного, об’єктивного і вчасного інформування жителів Харківщини про діяльність органів виконавчої влади відповідно до планів основних заходів обласної державної адміністрації.
Забезпечено участь представників регіональних ЗМІ у відеоконференціях та всеукраїнських селекторних нарадах.
Управління у справах преси та інформації обласної державної адміністрації організувало широке висвітлення діяльності голови обласної державної адміністрації. Забезпечено медіа-супровід його робочих поїздок до районів Харківської області.
10-13 травня 2012 року було організовано та проведено ІV Міжнародний фестиваль короткометражного кіно «Харьковская сирень» з трансляцією у прямому ефірі на каналі ХОД ТРК церемонії відкриття та закриття кінофестивалю.
Організовано прес-конференції та брифінги з найбільш актуальних питань для Харківської області. Забезпечено висвітлення робочих поїздок до області керівництва держави.
Забезпечено пряму трансляцію на Харківському обласному державному телерадіоканалі пленарних засідань сесій Харківської обласної ради, спільних засідань колегії обласної державної адміністрації та Харківської регіональної Ради.
Усі заходи обласної державної адміністрації висвітлювалися на офіційному сайті в режимі інформаційної агенції. Оперативно розміщувалися коментарі відповідальних осіб щодо важливих подій в області.
Належна увага приділялася питанням готовності обласних служб цивільної оборони до виконання заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації.
У січні 2012 року був складений та затверджений першим заступником голови обласної державної адміністрації Дулубом В.Г. «Обласний план збереження, вдосконалення і розвитку фонду захисних споруд ЦЗ (ЦО)
на 2012 рік».
В області розроблена та затверджена рішенням Харківської обласної ради від 23 грудня 2010 року № 31-VI «Регіональна цільова Програма розвитку цивільного захисту (цивільної оборони) Харківської області на 2011 – 2013 роки», пунктом 5.1 якої передбачене створення систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки Харківської області.
Протягом 2012 року проведені перевірки стану планування евакозаходів, роботи евакокомісій, служб ЦЗ(ЦО) Близнюківського, Красноградського, Первомайського, Харківського, Зачепилівського, Коломацького, Балаклійського, Барвінківського, Вовчанського, Лозівського районів, міст Первомайський та Лозова щодо забезпечення евакозаходів.
Уточнені плани евакуації населення, яке проживає в населених пунктах, що знаходяться у зонах можливого катастрофічного затоплення та хімічного ураження, лісових пожеж, підтоплень і інших надзвичайних ситуацій (у тому числі пов’язаних із можливими терористичними проявами).
Уточнені плани евакуації населення у Балаклійському, Чугуївському, Шевченківському районах і містах Лозова, Чугуїв на випадок виникнення надзвичайних ситуацій на арсеналах і складах ракетного палива.
Департаментом цивільного захисту Харквіської обласної державної адміністрації спільно з фахівцями Головного управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації протягом року були проведені перевірки організації роботи та готовності до дій у випадку загрози та виникнення НС центральних районних лікарень, а також перевірені питання створення місцевих резервів лікарських засобів та виробів медичного призначення для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків НС та забезпеченості лікувальних закладів автономними джерелами енергоживлення.
Протягом 2012 року проводився контроль за створенням, поповненням, використанням регіонального матеріального резерву, місцевих та об’єктових матеріальних резервів.
Були проведені перевірки створення місцевих та об'єктових матеріальних резервів в Лозівському, Близнюківському, Зачепилівському, Красноградському, Коломацькому, Вовчанському та Харківському районах області та місті Лозова, за результатами перевірок складені відповідні акти.
У звітному періоді проведено 13 засідань обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
У 2012 році Управління з питань взаємодії з митними органами, прикордонною службою, оборонної та мобілізаційної роботи обласної державної адміністрації здійснювало покладені на нього повноваження згідно з затвердженим планом роботи.
З метою своєчасного виконання Закону України від 18 червня 1999 року № 766-ХIV «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо призову громадян на строкову військову службу в області у квітні – травні і жовтні – листопаді були утворені обласна та районні призовні і медичні комісії. На ці комісії були покладені обов'язки щодо організації медичного огляду призовників; прийняття рішення про призов громадян на строкову військову службу і призначення їх до виду (роду військ) Збройних Сил України чи інших військових формувань; надання відстрочки від призову на строкову військову службу; прийняття рішення про направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або вищих навчальних закладів, які мають військово-навчальні підрозділи, для складання вступних іспитів або про відмову цим особам у направленні їх на іспити за станом здоров'я, недостатнім загальноосвітнім рівнем тощо. Обласна призовна комісія здійснювала контроль за діяльністю районних (міських) призовних комісій та надавала їм методичну допомогу.
У червні 2012 року здійснювалась організація роботи районних державних адміністрацій прикордонних районів з облаштування місцевих пунктів пропуску. Голові обласної державної адміністрації надано доповідну інформацію щодо підсумків проведення у 2012 році призову на строкову військову службу та приписки юнаків до районних (міських) військкоматів, проведені підготовчі заходи щодо участі обласної державної адміністрації у святкових заходах з нагоди Дня флоту України у м. Севастополі 29 липня 2012 року.
Протягом червня 2012 року у м. Харкові відбулися футбольні матчі фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
Указом Президента України був створений Міжвідомчий координаційний штаб з питань безпеки та правопорядку в м. Києві, регіональні штаби на обласному рівні та об’єктові, які розташовані поруч з об’єктами Євро – 2012.
Такий Регіональний міжвідомчий координаційний штаб з питань безпеки та правопорядку був створений розпорядженням голови Харківської обласної державної адміністрації. До складу штабу увійшли 39 посадових осіб ключових відомств, організацій, установ, від яких залежали безпечні умови проведення турніру.
Під час проведення матчів Євро – 2012 в м. Харкові була побудована система безпеки, а саме:
- сили і засоби відомств, організацій і установ, причетних до організації безпеки і правопорядку турніру;
- сили служб безпеки самих об’єктів, де проводились заходи Євро – 2012;
В результаті проведеної роботи не допущено надзвичайних подій правопорушень та інших негативних явищ, пов’язаних з Євро-2012.
Протягом 2012 року здійснювалось підвищення кваліфікації працівників з питань мобілізаційної роботи районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення на інструкторсько-методичних заняттях (8 занять).
Управлінням забезпечення доступу до публічної інформаціїХарківської обласної державної адміністраціїздійснювались заходи щодо забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Протягом звітного періоду забезпечено роботу щодо розгляду запитів на інформацію та здійснено оприлюднення публічної інформації.
Щотижня здійснювався моніторинг офіційних веб-сайтів районних державних адміністрацій, узагальнена інформація щодо їх наповнення доводилася до відома керівництва облдержадміністрації, оперативно вживалися заходи щодо усунення виявлених недоліків. Постійно проводився моніторинг власних сайтів, які мають 5 структурних підрозділів облдержадміністрації. Станом на 26.12.2012 було оприлюднено: 650 розпоряджень голови облдержадміністрації з основної діяльності, 364 розпорядження організаційно-кадрового характеру, 18 розпоряджень нормативно-правового характеру, які зареєстровані Головним управлінням юстиції у Харківської області.
Протягом року на офіційному сайті обласної державної адміністрації було оприлюднено понад 4000 документів, які містять публічну інформацію.
На всіх офіційних веб-сайтах районних державних адміністрацій створено системи обліку (реєстру) документів, що містять публічну інформацію. Перевірка оновлення системи обліку (реєстру) здійснювалася щотижня з інформуванням керівництва облдержадміністрації.
З 03.05.2011 на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації створено систему обліку (реєстр) документів, що містять публічну інформацію. Станом на 26.12.2012 до системи обліку публічної інформації на офіційному веб-сайті Харківської обласної державної адміністрації внесено 6151 документ, з них 3389 документів внесено з початку року.
Розроблено Положення про систему обліку публічної інформації, графік передачі публічної інформації (розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23.05.2012 № 293 «Про систему обліку публічної інформації, розпорядником якої є Харківська обласна державна адміністрація»).
Юридичним департаментом Харківської обласної державної адміністрації здійснювалася правова експертиза відповідності чинному законодавству України проектів наказів керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації
від 16.08.2011 № 459 «Про організацію надання безоплатної первинної правової допомоги Харківською обласною державною адміністрацією» було забезпечено проведення особистих прийомів осіб, які потребують безоплатної первинної правової допомоги, керівним складом та головними спеціалістами Юридичного департаменту Харківської обласної державної адміністрації відповідно до затвердженого Графіку, за результатом яких 300 громадянам були надані роз’яснення положень чинного законодавства.

 

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації
від 02 серпня 2011 року № 434 «Про організацію контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування області делегованих повноважень органів виконавчої влади» було забезпечено здійснення аналізу актів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, прийнятих у 2012 році, з питань здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади, на відповідність їх чинному законодавству.

Апарат обласної державної адміністрації постійно працював над удосконаленням стилю, форм і методів роботи щодо забезпечення основної діяльності обласної державної адміністрації.
В процесі поточної діяльності здійснювалася взаємодія з відповідними підрозділами Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України, виконувалися їх доручення. Щодня узагальнювалася та надавалася інформація про місце перебування голів районних державних адміністрацій та основні заходи на наступний день.
Здійснені заходи щодо оновлення та приведення у відповідність до вимог чинного законодавства регламентуючих документів облдержадміністрації.
На виконання доручення голови обласної державної адміністрації
від 09.02.2012 № 01-21/981 «Про питання підготовки щомісячної доповіді Президенту України щодо ситуації у регіоні» організаційно забезпечувалося формування матеріалів щодо надання Президенту України щомісячної доповіді голови обласної державної адміністрації про ситуацію в області.
Проводилося вивчення роботи апаратів районних державних адміністрацій відповідно до графіка, затвердженого головою облдержадміністрації.
Здійснювалася координація роботи при підготовці візитів керівництва держави до області (формування програм перебування, відпрацювання матеріалів по об’єктах відвідування тощо).
У звітному періоді продовжувалася робота, спрямована на реалізацію державної політики у сфері державної служби та з питань кадрової роботи.
Вживалися заходи на безумовне виконання Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» щодо недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих відповідей, із порушенням установлених законодавством термінів, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам. За звітний період порушень терміну розгляду звернень громадян не допущено.
Відповідно до затверджених графіків здійснювався особистий прийом громадян керівництвом облдержадміністрації, у тому числі виїзні прийоми за місцем проживання заявників.
Облдержадміністрацією вживаються додаткові заходи щодо покращення контролю за реалізацією прийнятих планів.
 
 
 
Заступник голови – керівник апарату
обласної державної адміністрації                                                              В.В. Хома
 


Поділиться: