ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Інформація про виконання управліннями, відділами та іншими структурними підрозділами обласної державної адміністрації плану роботи обласної державної адміністрації за ІІІ квартал 2010 року

08 листопада 2010 | 00:00

Обласною державною адміністрацією у ІІІ кварталі 2010 року вжито ряд вичерпних заходів щодо безумовного виконання затверджених планів роботи, завдань, визначених актами Президента України та Уряду щодо соціального та економічного розвитку регіону, реалізації повноважень, визначених Законом України “Про місцеві державні адміністрації”.
Продовжується робота з розроблення проекту Програми економічного ті соціального розвитку області на 2011 рік, Програми сприяння розвитку малого підприємництва в Харківській області на 2011 – 2012 роки, Стратегії соціально-економічного сталого розвитку Харківської області на період до 2020 року.
Головним управлінням економіки облдержадміністрації поповнено інформацією Економічний атлас Харківської області, проведено презентацію Книги інвестора «Харківська область. Бізнес. Інвестиції. Сталий розвиток».
Підготовлено проекти рішень обласної ради «Про Основи сталого розвитку Харківської області до 2020 року», «Про обласну цільову Програму підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу».
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 04.06.10 № 286 «Про запровадження комплексної рейтингової оцінки соціально-економічного розвитку районів і міст обласного значення Харківської області» затверджено відповідний порядок проведення оцінки, визначено основні показники, за якими проводиться оцінка. Головним управлінням економіки облдержадміністрації проведено комплексну рейтингову оцінку соціально-економічного розвитку районів і міст обласного значення за І півріччя 2010 року.
Протягом звітного періоду проводилася робота щодо впровадження в Чугуївському районі та м. Чугуєві пілотного проекту «Зелений коридор» (центру з видачі документів дозвільного характеру за принципом єдиного вікна).
З метою підвищення прозорості бюджету, його збалансованості та ефективного витрачання бюджетних коштів, вдосконалення міжбюджетних взаємовідносин, забезпечення якісного виконання бюджетів усіх рівнів проводилася тісна співпраця з Комітетом з питань бюджету Верховної Ради, народними депутатами, Кабінетом Міністрів України.
Головним фінансовим управлінням облдержадміністрації постійно проводиться моніторинг та аналіз виконання місцевих бюджетів області. Відповідно до спільного з Контрольно-ревізійним управлінням в Харківській області плану проведення цих заходів взято участь у проведенні державного фінансового аудиту виконання місцевих бюджетів Близнюківського та Первомайського районів та комплексної ревізії місцевого бюджету Печенізького району.
Головним управлінням зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин облдержадміністрації значна увага приділялася інвестиційній та зовнішньоекономічній діяльності, міжрегіональному та прикордонному співробітництву.
17 вересня 2010 року у м. Харків відбувся ІІ Міжнародний інноваційно-інвестиційний форум «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» в рамках «Великого Слобожанського ярмарку - 2010».
У Форумі взяли участь провідні українські та іноземні компанії з 19 країн світу, а саме: Словацької Республіки, Естонської Республіки, Республіки Польща, Угорської Республіки, Китайської Народної Республіки, Соціалістичної Республіки В’єтнам, Республіки Індонезія, Республіки Азербайджан та делегації Бєлгородської, Курської, Московської, Оренбурзької областей Російської Федерації.
В рамках Великого Слобожанського ярмарку відбулася Міжнародна виставка «Енергія зростання», на якій були представлені експозиції Курської та Бєлгородської областей Російської Федерації.
Протягом ІІІ кварталу 2010 року було підготовлено проекти Програм торговельно-економічного, науково-технічного та культурного співробітництва між Харківською облдержадміністрацією та Бєлгородською, Курською, Ленінградською, Московською, Оренбурзькою та Ростовською областями Російської Федерації на 2010-2012 роки.
В рамках Харківського регіонального Комітету з економічних реформ діє Робоча група з питань міжнародної інтеграції та співпраці, яка займається розробкою Регіональної програми розвитку міжнародного співробітництва Харківської області.
Під час проведення Міжрегіонального оптово-роздрібного ярмарку «Курський Коренський ярмарок-2010», який відбувся з 3 по 6 червня 2010 року в м. Свобода Курської області, було підписано Угоди про співробітництво між Чугуївським районом Харківської області та Льговским і Горшеченським районами Курської області.
Забезпечено проведення 19 міжнародних заходів за участю представників дипломатичного корпусу, перебування іноземних делегацій в Харківській області.
Головним управлінням зовнішньоекономічних зв’язків та міжнародних відносин облдержадміністрації та Національним агентством з іноземних інвестицій та розвитку разом з провідними підприємствами області ведеться розробка інвестиційних проектів, які матимуть стратегічне значення для економічного розвитку регіону.
У рамках Днів європейської спадщини у Харківській області 23 вересня 2010 року в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури відбувся громадський форум «Будуємо Європейську Україну – готуємо Харків до Євро-2012». Форум було організовано Харківським фондом місцевої демократії, Європейським клубом, Харківським державним університетом будівництва та архітектури за підтримки Харківської обласної державної адміністрації та Харківської міської ради. Мета Форуму - запровадження практики демократичної участі громадськості у процесах розвитку міського середовища на моделі проведення публічної дискусії щодо інфраструктурної підготовки міста Харкова до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
Головним управлінням промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації протягом ІІІ кварталу 2010 року на підприємствах області проводились заходи для забезпечення випуску конкурентоспроможної продукції, удосконалення виробничих систем якості, переозброєння виробництва, оновлення продукції, приведення її у відповідність до міжнародних стандартів.
Проводиться постійний моніторинг добового виробництва основних видів хліба та хлібобулочних виробів, хліба сортів масового вжитку.
Відстежувалося виконання промисловими підприємствами-боржниками графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати і внесків до Пенсійного фонду України та заходів, які вживаються підприємствами з метою остаточного погашення заборгованості.
Головним управлінням промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації здійснювався постійний аналіз виконання заходів щодо підготовки підприємств до опалювального сезону 2010-2011 років.
Аналізується стан перевезення пільгового контингенту пасажирів області, проводилися засідання комітету з організації та проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом для визначення авто перевізників на конкурсних засадах.
Головним управлінням житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури облдержадміністрації комплексно підготовлено до зими з видачею паспортів готовності 15993 житлові будинки, підприємства житлово-комунального господарства забезпечили необхідних послуг населенню та іншим споживачам. В міжопалювальний період виконані заплановані заходи щодо підготовки житлового фонду, технологічного устаткування та інженерних мереж до сталого функціонування в опалювальний сезон 2010-2011 років.
Разом з органами місцевого самоврядування продовжувалася робота з приведення розміру діючих тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат виробництва.
Особливу увагу було направлено на забезпечення розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії та розрахунків споживачів за надані житлово-комунальні послуги.
Проведено 7 засідань експертної комісії з розгляду документів суб'єктів господарювання щодо видачі ліцензій на централізоване водопостачання та водовідведення та 2 засідання експертної комісії з розгляду документів суб'єктів господарювання щодо видачі ліцензій на виробництво теплової енергії, транспортування її магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, постачання теплової енергії.
З метою поліпшення утримання житлового фонду в області триває робота по створенню об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ). Станом на 01.10.10 в області створено 386 ОСББ, з них 134 – в районах і містах області, 252 – в м. Харкові. Всього з початку року створено 21 ОСББ.
Одним із пріоритетних напрямів роботи залишається підвищення рівня газифікації населених пунктів області за рахунок усіх джерел фінансування.
Проведено роботу щодо формування попереднього переліку об’єктів газифікації населених пунктів області на 2010 рік.
Значна увага приділялася питанню підвищення енергоефективності використання енергоресурсів області. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16.07.10 № 388 затверджено заходи щодо забезпечення виконання Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів по Харківській області на 2010-2014 роки, виконання яких триває.
Постійно проводився моніторинг стану розрахунків за спожиті енергоносії. Протягом кварталу проведено 7 засідань обласної комісії з контролю за розрахунками за спожиті енергоносії, засідання робочої групи з питань забезпечення безпечної експлуатації безхазяйних енергетичних об’єктів та тих, що належать абонентам, які його не використовують та не обслуговують належним чином.
В агропромисловому комплексі області продовжується впровадження інтенсивних методів господарювання, створення сприятливих умов для стабільного і динамічного розвитку підприємств агропромислового комплексу, підвищення рівня їх конкурентоспроможності.
Протягом кварталу проводилася робота з обов’язкового декларування оптово-відпускних цін на борошно, м’ясопродукти та інші продовольчі товари, здійснювався моніторинг розрахунків за оренду землі та майна в розрізі районів.
Проведено атестацію суб’єктів господарювання ЗАТ "Балмолоко плюс" та ВАТ "Богодухівський молочний завод".
Протягом серпня Головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації проводились кущові наради в Харківському, Богодухівському, Красноградському, Дворічанському та Балаклійському районах з питань підготовки до проведення осіннього комплексу робіт на сільськогосподарських підприємствах області.
Продовжувалася робота з розроблення Комплексної програми розвитку сільського господарства Харківської області у 2010-2012 роках та на період до 2020 року.
Інспекцією Держтехнагляду облдержадміністрації протягом ІІІ кварталу 2010 року проводилася відповідна робота з належного забезпечення реалізації державної політики у сфері здійснення нагляду за технічним станом тракторів, самохідних шассі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, причіпного обладнання тощо.
Проводилася робота щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері містобудування та архітектури на території області.
Здійснювався контроль ведення містобудівного кадастру населених пунктів області, проводилася інвентаризація топографо-геодезичних матеріалів. Продовжується робота з впровадження паспортизації сільських населених пунктів області відповідно до Державної цільової Програми розвитку українського села на період до 2015 року.
Для організації проведення громадського обговорення містобудівної документації «Схема планування території Харківської області», розробленої Українським Державним інститутом проектування міст «ДІПРОМІСТО», підготовлено та направлено до обласної ради відповідні матеріали.
Управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації системно проводилася робота з ведення містобудівного кадастру населених пунктів. За ІІІ квартал 2010 року зареєстровано 139 замовлень на право виконання топографо-геодезичних вишукувань. Розглянуто та прийнято 125 технічних звітів про виконані топо-геодезичні роботи.
Головним управлінням з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації протягом кварталу проводився моніторинг накопичення, зберігання та використання регіонального матеріального резерву, місцевих та об’єктових матеріальних резервів.
На виконання Указу Президента України від 24.07.07 № 666 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 липня 2007 року» підготовлена та направлена до Ради національної безпеки та оборони інформація про хід виконання зазначеного указу.
В Харківській області визначено 381 об’єкт підвищеної небезпеки, з них 1 – на залізничному транспорті. Проведено 320 перевірок зазначених об’єктів та 3816 перевірок об’єктів життєзабезпечення.
Розроблено та затверджено Комплексний план заходів попередження надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та пожежної безпеки у Харківській області в зимовий період 2010-2011 років.
Протягом ІІІ кварталу 2010 року підготовлено та проведено 7 засідань обласної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Згідно з графіком протягом кварталу були проведені перевірки автоматизованої системи оповіщення Харківської області "Сигнал-ВО" з включеними та виключеними сиренами.
Постійна увага приділялася вирішенню питань соціальної політики.
Головним управлінням праці та соціального захисту населення облдержадміністрації щомісячно проводився аналіз рівня заробітної плати працівників області в розрізі видів економічної діяльності та районів області, моніторинг створення робочих місць у розрізі адміністративно-територіальних одиниць області та за видами економічної діяльності.
Протягом ІІІ кварталу проводилася робота щодо подолання тіньової зайнятості. Протягом звітного періоду територіальними комісіями з легалізації робочих місць обстежено 3,7 тис. суб’єктів підприємницької діяльності, виявлено 1,3 тис. фактів неофіційних трудових відносин.
На виконання Регіональної угоди між Харківською обласною державною адміністрацією, Харківськими обласними об’єднаннями організацій роботодавців та профспілковими об’єднаннями Харківської області на 2009-2010 роки організовано проведення моніторингу стану професійного навчання кадрів на виробництві, до якого залучені провідні підприємства області та м. Харкова.
Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримують 16,0 тис. сімей.
Субсидії на придбання скрапленого газу та твердого палива готівкою призначено 5096 сім'ям на суму 1964,5 тис. грн. Профінансовано – 1559,7 тис. грн. Виплачено готівку за призначеною субсидією в поточному році 3964 сім’ям (77,8%) на суму 1501,0 тис. грн.
Протягом кварталу проводилася постійна методична та роз’яснювальна робота щодо призначення соціальних допомог та житлових субсидій, з питань діяльності державних соціальних інспекторів та контролерів-ревізорів, щодо впровадження проекту “Удосконалення системи соціальної допомоги”.
В області функціонує 44 «комітети доступності» та робочі групи для обстеження умов безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, в тому числі обласний комітет доступності та комітет доступності при Харківській міській раді.
Проводився аналіз стану створення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Станом на 01.10.10 на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 755,1 тис. осіб.
В області створено 263 прийомних сімей та 46 будинки сімейного типу, в яких виховується 704 дитини. Допомога прийомним сім'ям та будинкам сімейного типу профінансована на суму 12,2 млн. грн.
Головним управлінням охорони здоров'я обласної державної адміністрації організовано та взято участь у Регіональному медичному конгресі «Людина та Ліки – Україна», 2 науково-практичних конференціях.
Проведено міжвідомче навчально-тренувальне заняття за участю заступника голови обласної державної адміністрації Шурми І.М. з питань надання медичної допомоги постраждалим у ДТП, ряд науково-практичних конференцій, семінарів-нарад.
Управління фармації і фармацевтичної промисловості приймало участь у підготовці та проведенні Міжнародної виставкової акції «Енергія зростання» шляхом залучення ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», ТОВ «Здоров’я народу» та інших країн, переоснащенню виробничого обладнання та впровадженню нових технологічних ліній.
Особлива увага на фармацевтичних підприємствах області приділялася питанням розробки та впровадження нових препаратів, зростанню активності харківських підприємств на ринках лікарських засобів.
Проводилася робота щодо забезпечення закладів первинної медико-санітарної допомоги лікарськими засобами та виробами медичного призначення через фельдшерсько-акушерські пункти та амбулаторії сімейної медицини.
Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації здійснено експертизу організованого початку навчального року в загальноосвітніх навчальних закладів області.
Проведено державну атестацію ряду навчальних закладів, перевірку навчально-виробничого процесу, виховної та методичної роботи в Шевченківському професійному аграрному ліцеї.
Організаційно забезпечено проведення засідання регіональної експертної ради, Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації.
Під час проведення вступної кампанії у липні – серпні 2010 року була організована робота регіонального оперативного штабу «Вступна кампанія 2010 року», телефонів «гарячої лінії».
З 19 по 25 вересня 2010 року Державною інспекцією Міністерства освіти і науки України проведено перевірку 7 вищих навчальних закладів І-IV рівнів акредитації з питань організації та проведення прийому студентів у 2010 році.
У рамках відзначення Дня Харківської області науковці вищих навчальних закладів області взяли участь у Міжнародних виставкових акціях, роботі «круглих столів».
У галузі культури та туризму також проводилася певна робота.
На виконання Закону України "Про охорону культурної спадщини" залучено 2 нових громадських інспектора з питань охорони культурної спадщини, проінвентаризовано 20 пам’яток історії та монументального мистецтва. Складено паспорти та облікові картки на 46 об’єктів культурної спадщини.
З метою популяризації культурної спадщини в рамках відзначення Днів Європейської Спадщини підготовлено та проведено Міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених «Пам’яткоохоронні традиції Слобожанщини», в якій взяли участь науковці з Росії та Білорусі.
Продовжувалася робота щодо оновлення експозиції Харківського історичного музею, відкрито виставку «Слобожанські мотиви».
Протягом кварталу відповідно до плану було проведено низку урочистостей, фестивалів, концертів, конкурсів. Також проведено ряд міжнародних конкурсів та фестивалів.
У вересні поточного року традиційно організовано та проведено «Слобожанський ярмарок – 2010». Цього року він був проведений в Красноградському районі.
На постійному контролі облдержадміністрації знаходиться питання сім’ї та молоді.
Службою у справах дітей облдержадміністрації проводяться семінари-наради, методичні наради з питань реалізації законодавства щодо захисту прав дітей, запобігання бездоглядності, безпритульності, правопорушень серед дітей з начальниками служб у справах дітей райдержадміністрацій, міськвиконкомів, представниками інших структур.
Для своєчасного виявлення бездоглядних та безпритульних дітей проводились профілактичні рейди „Діти вулиці”. Продовжено роботу з виконання обласної Програми подолання дитячої бездоглядності та безпритульності на 2006 – 2010 роки.
Протягом звітного періоду службами у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, Харківської міської ради було проведено 393 засідання координаційних рад, де були розглянуті питання навчання та працевлаштування, профілактики безпритульності та бездоглядності, злочинності, захисту прав та інтересів дітей.
Проведено 1639 профілактичних рейдів, виявлено 918 дітей, з яких повернуто в біологічну родину 434, влаштовано до притулків та центрів соціально – психологічної реабілітації – 125, до закладів охорони здоров’я – 47, повернуто до навчальних закладів – 22.
На обліку служб у справах дітей на 01.10.10 перебуває 2454 дитини із 1291 сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах. Проведено 3222 обстежень таких сімей. За підсумками проведення рейдів надана допомога вказаним сім’ям у вирішенні соціально – побутових проблем.
Станом на 01.10.10 в області функціонує 48 дитячих будинків сімейного типу та 262 прийомні сім’ї. Протягом ІІІ кварталу створено 7 дитячих будинків сімейного типу та 28 прийомних сімей. Всього сімейними формами виховання в області охоплено 713 дітей.
Загальна кількість дітей, що перебуває на регіональному обліку дітей, які можуть бути усиновленими, по області складає 1784 осіб. В 2010 році усиновлено 125 дітей, з них: громадянами України - 82, іноземними громадянами – 43.
В установах культури охоплено різними видами дозвілля 53763 дитини, з них – 927 дітей облікових категорій; у спортивних секціях, школах, клубах займаються 50548 дітей та підлітків, облікових категорій - 1182. Контингент клубів за місцем проживання становить 20372 дітей, облікових категорій – 575. В інших закладах охоплено позашкільною роботою 44458 дітей, облікових категорій – 575. Всього в області охоплено позашкільною роботою 170141 дитина, із них облікових категорій – 3462, що становить 44,7% дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей.
Протягом кварталу в області проведено ряд фізкультурно-спортивних заходів: змагання, навчально-тренувальні збори, відрядження команд на чемпіонати, кубки України.
Згідно з наказами Міністерства України у справах сім`ї, молоді та спорту в області проведено 90 Всеукраїнських і міжнародних змагань та навчально-тренувальних зборів.
10 вересня 2010 року відбулася урочиста зустріч заступника голови обласної державної адміністрації зі спортсменами та тренерами області, були вручені грошові винагороди переможцям і призерам чемпіонатів світу та Європи з нагоди святкування Дня фізичної культури та спорту.
У Палаці спорту «Локомотив» ім. Г. Кірпи у вересні на високому рівні проведено міжнародний турнір з бадмінтону «Харків - International», в якому взяли участь спортсмени з понад 20 країн світу. Також, вперше у КП «Харківський Палац спорту» проведено Чемпіонат Європи з тхеквондо ВТФ серед молоді, в якому прийняли участь команди з 33 країн світу.
20-25 вересня збірна команда Харківської області брала участь у ХІІ Всеукраїнській спартакіаді серед збірних команд державних службовців Автономної Республіки Крим, областей, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у м.Алушті, на яких у змаганнях з шахів посіла 3-тє місце.
За ІІІ квартал 2010 року спортсмени області, виступаючи на чемпіонатах, Кубках світу та Європи, вибороли 154 медалі різного ґатунку.
Ста провідним та перспективним спортсменам щомісячно виплачується стипендія голови облдержадміністрації.
В політичній сфері облдержадміністрація зосереджувала роботу по консолідації зусиль політичних партій, суспільних рухів, місцевого самоврядування та ініціатив громадян, спрямованих на всебічний розвиток регіону, зміцнення демократії та протидію будь-яким спробам посіяти ворожнечу між людьми з політичних, релігійних, національних або інших ознак.
Кількісний склад усіх обласних організацій політичних партій у ІІІ кварталі 2010 року склав понад 325 тис. осіб, політичне поле області формували 167 обласних організацій політичних партій.
Обласною державною адміністрацією була забезпечена взаємодія з обласними організаціями політичних партій та об’єднаннями громадян на території області, завдяки чому вдалося постійно аналізувати стан політичної активності та практичної діяльності політичних партій, інших об’єднань громадян, вивчати характер суспільно-політичної ситуації в регіоні, визначати тенденції та перспективи розвитку політичного життя, забезпечувати передбачуваність та прогнозованість подій.
Підготовлено та проведено заходи до Дня 20-ї річниці Декларації про державний суверенітет України, Дня Державного Прапора України, Дня 19-ї річниці незалежності України тощо.
З метою своєчасного виконання Закону України „Про військовий обов'язок і військову службу" щодо призову громадян на строкову військову службу в області були утворені обласна та районні призовні комісії. На ці комісії були покладені обов'язки щодо організації медичного огляду призовників, прийняття рішення про призов громадян на строкову військову службу і призначення їх до виду (роду військ) Збройних Сил України чи інших військових формувань, надання відстрочки від призову на строкову військову службу тощо.
Проводилася робота щодо вивчення стану правопорядку в районах і містах області, дотримання громадського порядку та криміногенної обстановки.
Відділом у справах релігій протягом серпня 2010 року було узагальнено заходи щодо подій у релігійному житті області до Дня хрещення Київської Русі. В червні 2010 року проведено читацьку конференцію «Історія храмів Харківщини», були організовані екскурсії до храмів м. Харкова та області.
28 липня 2010 року у храмах Харківської області пройшли святкові служби, присвячені черговій річниці хрещення Київської Русі.
З метою вдосконалення організаційних засад роботи облдержадміністрації проводилася подальша оптимізація кількості консультативно-дорадчих органів при голові облдержадміністрації, приведені у відповідність їх склади.
Важливим напрямом діяльності залишається сприяння взаємодії облдержадміністрації з депутатами всіх рівнів, у тому числі з обласною радою, іншими органами місцевого самоврядування. Постійно здійснюються організаційні заходи щодо участі голів райдержадміністрацій, начальників управлінь, відділів інших структурних підрозділів обласної державної адміністрації у пленарних засіданнях обласної ради, інших її заходах.
Здійснювалася координація роботи при підготовці візитів керівництва держави в область (формування програм перебування, відпрацювання матеріалів по об’єктах відвідування тощо).
Організаційно забезпечено офіційний візит Президента Республіки Польща Б.Коморовського до Харківської області у вересні поточного року.
У процесі поточної діяльності здійснюється взаємодія з відповідними підрозділами Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України. Відповідні установи щоденно інформувалися (за встановленою формою) про події, які відбулися протягом минулої доби, план роботи облдержадміністрації на наступну добу, про стан суспільно-політичної ситуації в регіоні та функціонування об'єктів, які забезпечують життєдіяльність в області.
Щомісяця узагальнювалася інформація щодо вирішення проблемних питань регіону на рівні керівництва держави, що надходила з управлінь та відділів облдержадміністрації та надавалася до Адміністрації Президента України. Узагальнювалася також інформація про вирішення проблемних питань, які мали місце в попередніх звітних періодах.
Організаційно забезпечено проведення зборів адміністративно-господарського активу області, на яких обговорюються найбільш гострі питання соціально-економічного розвитку області.
У поточному році вперше в Харківській області започатковано рейтингове оцінювання апаратної роботи районних державних адміністрацій.
З травня по вересень 2010 року робочими групами з числа працівників апарату облдержадміністрації проведено перевірки роботи апаратів районних державних адміністрацій на місцях за 9 напрямами роботи (організаційна, кадрова, діловодство, контроль, реєстр виборців, звернення громадян, інформаційно-комп’ютерне забезпечення, юридичне забезпечення, питання запобігання та протидії корупції). Щорічно планується проведення рейтингового оцінювання кожної адміністрації.
Відповідно до зазначених документів у поточному році були визначені кращі районні державні адміністрації щодо організації апаратної роботи.
Значна увага приділялася виконанню Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних та міських голів».
Головою обласної державної адміністрації видано розпорядження від 21 вересня 2010 року № 529 «Про здійснення в області заходів із підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», яким утворено обласну робочу групу з питань сприяння органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування у здійсненні ними своїх повноважень на період підготовки та проведення виборів, затверджено її персональний склад.
На місцевому рівні проведено закріплення відповідальних працівників органів влади за територіальними та дільничними виборчими комісіями.
На постійному контролі керівництва області знаходилося дотримання виконання Календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року.
Для розміщення нормативної бази про вибори та інформації, пов’язаної зі станом підготовки до них, на офіційному сайті облдержадміністрації створено баннер «Вибори - 2010», матеріали якого постійно оновлюються.
Значна робота проводиться щодо підготовки та обробки нагородних документів, їх упорядкування, систематизації та обліку, забезпечення діяльності комісії з питань нагород при голові обласної державної адміністрації, проведення урочистих заходів з нагоди вручення державних нагород України, відзнак Кабінету Міністрів України та обласної державної адміністрації.
Протягом ІІІ кварталу 2010 року відпрацьовано понад 762 документи, з яких 434 з питань нагородження державними нагородами і відзнаками Кабінету Міністрів України та 328 нагородами обласного рівня.
Із загальної кількості опрацьованих матеріалів 116 пакетів документів про присвоєння почесного звання "Мати-героїня" багатодітним матерям направлені на розгляд Президента України. Загальний об’єм цих матеріалів складає близько 2 000 сторінок.
У ІІІ кварталі поточного року оформлено 3 протоколи Комісії з питань нагородження обласної державної адміністрації щодо відзначення державними нагородами України та відзнаками Кабінету Міністрів України 198 осіб.
За результатами розгляду нагородних документів були підготовлені та направлені 112 листів за підписом голови обласної державної адміністрації або його заступників, з яких 83 листа до Президента України, Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади, а також надано 15 відповідей на звернення громадян та 14 листів з інших питань.
Наслідком проведеної роботи було нагороджено 32 чоловіка державними нагородами та 11 відзнаками Кабінету Міністрів України, видано 7 розпоряджень голови обласної державної адміністрації і 5 спільних розпоряджень голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради щодо відзначення 773 осіб і трудових колективів нагородами обласного рівня.
Протягом звітного періоду було підготовлено відзнаки обласної державної адміністрації для вручення їх на 33 заходах з нагоди загальнодержавних і професійних свят, ювілеїв підприємств, установ та організацій.


Протягом ІІ кварталу продовжувалася робота, спрямована на реалізацію державної політики у сфері державної служби та з питань кадрової роботи, триває пошук талановитої молоді для роботи в органах влади.
Забезпечено роботу конкурсної комісії апарату облдержадміністрації. У звітний період проведено одне засідання конкурсної комісії з питання допуску до участі у конкурсі та одне засідання на заміщення вакантної посади державного службовця. За результатами роботи конкурсної комісії прийнято на державну службу начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації.
Протягом липня-вересня проведено стажування викладачів і слухачів Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в апараті, управліннях, відділах та інших структурних підрозділах облдержадміністрації.
У серпні цього року відбулося зарахування слухачів до ХарРІ НАДУ при Президентові України. Слухачами Інституту стали 130 працівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та установ області.
Важливим напрямом кадрової роботи залишається підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Протягом вересня 120 державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та їх кадровий резерв підвищили кваліфікацію в ХарРІ НАДУ при Президентові України за професійною програмою та програмами тематичних семінарів.
Здійснювався контроль за строками укладення контрактів з керівниками державних підприємств, установ і організацій.
Продовжено роботу з оновлення інформації та бази даних в “Єдиній державній комп’ютерній системі “Кадри”.
Протягом кварталу підготовлено 178 проектів розпоряджень голови облдержадміністрації з кадрових питань, 44 накази.
За ІІІ квартал 2010 року обласною державною адміністрацією зареєстровано вхідної кореспонденції – 5864, вихідної – 2597, всього надіслано 28844 документів.
Протягом звітного періоду відкореговано, зареєстровано та доведено до виконавців 197 розпоряджень голови облдержадміністрації з основної діяльності та 221 з кадрових питань.
Проводилася робота щодо подальшого удосконалення діяльності колегії обласної державної адміністрації. Так, у ІІІ кварталі 2010 року проведено 2 спільних засідання колегії облдержадміністрації, на яких розглянуто 15 питань. За результатами розгляду видано 8 розпоряджень голови облдержадміністрації.
Проведено перевірку документів з грифом «ДСК», бланків, печаток і штампів. Забезпечено проведення експертизи цінності архівних документів за 2004-2007 роки та переплетення справ за 2009 рік.

З метою забезпечення відповідності чинному законодавству актів голови обласної державної адміністрації у ІІІ кварталі Головним юридичним управлінням облдержадміністрації проводилася правова експертиза проектів розпоряджень з основної діяльності та з кадрових питань. Також здійснювалася правова експертиза проектів рішень обласної ради, що вносилися галузевими управліннями облдержадміністрації на розгляд сесії обласної ради.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 1999 року № 339 (зі змінами) "Про затвердження порядку контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади" проводилася правова експертиза рішень виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення.
Робота із зверненнями громадян в обласній державній адміністрації є одним із пріоритетних напрямків і проводиться відповідно до чинного законодавства. Вживаються заходи щодо вдосконалення форм і методів цієї роботи.
Вживаються заходи на безумовне виконання Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» щодо недопущення надання неоднозначних, необґрунтованих відповідей, із порушенням установлених законодавством термінів, безпідставної передачі розгляду звернень іншим органам. За звітний період порушення термінів розгляду звернень відсутні.
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 06.05.10 № 223 затверджено графік проведення особистого прийому громадян керівництвом облдержадміністрації, щокварталу затверджується графік проведення виїзних прийомів.
Відповідно до затверджених графіків здійснювався особистий прийом громадян керівництвом облдержадміністрації, у тому числі виїзні прийоми за місцем проживання заявників. За звітний період проведено 63 прийоми, у т.ч. 34 виїзні, прийнято 358 громадян.
По зверненнях, що надійшли до облдержадміністрації протягом кварталу, вжито необхідних заходів, надано вичерпні відповіді і пояснення.
Особлива увага приділяється вирішенню проблем соціально незахищених категорій громадян: ветеранів війни та праці, інвалідів, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів тощо.
Створені умови для участі заявників у перевірці поданих ними звернень, можливості знайомитися з матеріалами перевірок.
Проводилася роз’яснювальна робота з питань реалізації громадянами права на звернення та особистий прийом. Керівництвом облдержадміністрації проведено дві «прямих лінії» з населенням.
Організовано постійне висвітлення діяльності обласної державної адміністрації у ЗМІ, на сайті облдержадміністрації.
В обласній державній адміністрації забезпечено цілодобове функціонування інформативно-телекомунікаційної системи, здійснюється контроль за функціонуванням офіційного веб-сайту, електронного документообігу "Діло". Постійно підтримується робота системи захищеної електронної пошти з Адміністрацією Президента України.
Утворено науково - технічну раду Програми інформатизації Харківської області, затверджено її персональний склад, призначено керівника Програми, визначено підрозділ, який відповідає за організацію виконання Програми інформатизації Харківської області.
Облдержадміністрацією вживаються додаткові заходи щодо покращення контролю за реалізацією затверджених планів.


Заступник голови – керівник апарату
обласної державної адміністрації В.В. Хома

Версія для друку Поділиться:


Вверх