ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

План організаційних і практичних заходів Харківської обласної, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, управлінь, організацій та установ щодо дій під час підготовки та пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових до

10 листопада 2010 | 00:00

№№ п/п
Заходи
Виконавці
Термін виконання
1.
  Уточнення плану евакуації населення, тварин, машин, механізмів, кормів, мінеральних добрив та отрутохімікатів, інших матеріальних цінностей із зон можливого затоплення та розміщення їх у безпечних місцях.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
до 20.11.2010
2.2
Підготовка та затвердження розпоряджень голів райдержадміністрацій, органів місцевого самоврядування “Про заходи щодо пропуску осінньо-зимових дощових паводків, льодоходу і весняної повені у 2010-2011 роках “.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
до 10.11.2010
3.3
Проведення засідання обласної (районних   міських ) комісій з питань ТЕБ та НС про хід підготовки органів виконавчої влади до пропуску  весняної  повені,  льодоходу  у  2010-2011 роках.
Обласна комісія з питань ТЕБ та НС, райдержадміністрації (районна комісія з питань ТЕБ та НС), органи місцевого самоврядування (міська комісія з питань ТЕБ та НС)
за окремим планом
4.5
Визначення об’єктів життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку та інших  об’єктів господарювання що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, розробка заходів щодо забезпечення їх сталого функціонування під час паводків та пропуску льодоходу і повені.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Статутне територіально-галузеве об’єднання “Південна залізниця”, ВАТ “Укртелеком”, ДП „Харківський облавтодор", Служба автомобільних доріг у Харківській області, АК “Харківобленерго”, КП ВТП “Вода”, ВАТ „Харківгаз”, ВАТ „Харківміськгаз”, ДКП КГ „Харківкомуночиствод”, Управління магістральних трубопроводів „Харківтрансгаз”, Північна енергетична система НЕК “Укренерго”
до 20.11.2010
до 15.02.2011
5.6
Створення на місцях резервів будівельних, паливо-мастильних матеріалів, продовольчих товарів, медикаментів з метою безперебійного забезпечення та обслуговування евакуйованого населення і такого, що  мешкає в зонах затоплення та у зонах ризику.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Головне управління агропромислового комплексу облдержадміністрації, Головне управління охорони здоров’я облдержадміністрації, Управління паливо-енергетичного комплексу облдержадміністрації.
до 25.11.2010
до 10.02.2011
6.7
Уточнення розрахунків сил та засобів, які планується залучати для проведення робіт з ліквідації наслідків паводків, пропуску льодоходу та повені.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Головне управління з питань НС облдержадміністрації, Головне управління МНС України в Харківській області, Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,Головне управління охорони здоров’я облдержадміністрації,Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головне управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації, Управління паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Головне управління МВС України в Харківській області, ДП „Харківський облавтодор", СТГО “Південна залізниця”, КП ВТП “Вода”, АК “Харківобленерго”, ВАТ „Харківгаз”, ВАТ „Харківміськгаз”, ДКП КГ „Харківкомуночиствод”, Управління магістральних трубопроводів „Харківтрансгаз”, Північна енергетична система НЕК “Укренерго”
до 25.11.2010
до 05.02.2011
7.8
   Укладення договорів з Навчальним центром оперативно-рятувальної служби ЦЗ  МНС України щодо проведення у разі необхідності вибухових робіт у місцях можливих  льодових заторів.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Обласне виробниче управліннямеліорації і водного господарства, СТГО ” Південна залізниця ”, Служба автомобільних доріг у Харківський області, НЦ ОРС ЦЗ МНС України
до 10.02.2011
8.9
Уточнення ( узгодження ) порядку інформаційної взаємодії під час пропуску весняної повені, льодоходу та осінньо-зимових дощових паводків, доведення попереджень і оповіщення населення про можливу загрозу паводка та їх масштабів.
Головне управління з питань НС облдержадміністрації, Головне управління МНС України в Харківській області, Обласний центр з гідрометеорології МНС, Управління у справах інформації, Харківська обласна державна телерадіокомпанія, Обласне виробниче управліннямеліорації і водного господарства, Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування,
до 25.11.2010
до 15.02.2011
9.10
Оперативне висвітлювання в засобах масової інформації питань:    про розвиток і хід весняного паводка, пропуску льодоходу і повені; правил поведінки населення в цих умовах, та заходів які вживаються для забезпечення захисту населення і об’єктів господарювання.
Управління у справах інформації облдержадміністрації, Харківська обласна державна телерадіокомпанія, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Головне управління з питань НС облдержадміністрації, Головне управління МНС України в Харківській області
На період проходження паводків та весняної повені
10.11
Приведення в готовність гідроспоруд, приладів, пристроїв та обладнання на водомірних постах, здійснення гідрологічних спостережень під час осінньо-зимових дощових паводків, весняної повені та льодоходу.
КП ВТП “Вода”,Обласне виробниче управління меліорації і водного господарства, Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, орендатори водних об’єктів.
до 25.11.2010
до 10.02.2011
11.12
Створення оперативних штабів ( оперативних груп ) для керівництва ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, проведення рятувальних та інших невідкладних робіт. Визначення регламенту їх роботи, організація зв’язку.
Головне управління з питань НС облдержадміністрації,Головне управління МНС України в Харківській області,Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації,Головне управління промисловості, транспорту і зв’язку облдержадміністрації, Головне управління охорони здоров’я, Головне управління агропромислового комплексу, Управління паливо-енергетичного комплексу, Обласне виробниче управління меліорації і водного господарства, Служба автомобільних доріг у Харківський області, ДП „Харківський облавтодор", СТГО ” Південна залізниця”, Головне управління МВС в Харківський області, КП ВТП “Вода”, ВАТ “Укртелеком”, райдержадміністрації.
При виникненні надзвичайної ситуації
12.13
Організація щоденної роботи гідро постів ( у разі погіршення паводкової ситуації – цілодобово),   проведення регулярних спостережень за гідрологічним і льодовим режимом річок під час формування та проходження водопілля, своєчасне складання прогнозів, характеристик паводка, льодоходу та повені, проведення розрахунків водогосподарського балансу на території області з урахуванням  наповнення  водосховищ. Надання інформації про гідрологічну обстановку на річках та водних об’єктах області до Головного управління з питань НС облдержадміністрації, ГУ МНС в Харківської області, Харківському обласному виробничому управлінню меліорації і водного господарства, КП ВТП “Вода”.
Обласний центр з гідрометеорології МНС
На період проходження паводків та весняної повені
13.14
Перевірка стану та готовності гідротехнічних споруд, небезпечних каскадів водосховищ і ставків, меліоративних систем і об’єктів, які знаходяться в зоні впливу шкідливої дії паводка, льодоходу та повені.
Головне управління  МНС України в Харківській області, ГУ з питань НС облдержадміністрації, Обласне виробниче управління меліорації і водного господарства, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
до 01.12.2010
14.15
Перевірка готовності органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування до безаварійного пропуску льодоходу та весняної повені, захисту від можливих руйнувань і припинення експлуатації об’єктів господарської діяльності області.
Головне управління з питань НС облдержадміністрації, Головне управління МНС України в Харківській області, Обласне виробниче управління меліорації і водного господарства
Лютий-березень 2011
15.16
Встановлення оптимального режиму роботи водогосподарських систем і комплексів області з урахуванням наповнення водосховищ, ставків та інших водоймищ. Проведення заходів по організації розробки технічної документації на зони ризику та зони можливого затоплення, відповідно до Постанови КМУ від 31.01.2001р. № 87 „Про порядок використання земель у зонах їх можливого затоплення внаслідок повеней й паводків”.
КП ВТП ”Вода” Обласне виробниче управління меліорації і водного господарства, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
до 30.11.2010
до 05.02.2011
 

16.17

Організація та проведення заходів щодо готовності до роботи водозаборів господарсько-питного призначення, водопровідно-каналізаційних споруд і мереж,  та інших об’єктів комунального господарства у період осінніх паводків і весняної повені. Забезпечення в зонах можливого затоплення та евакуації населення санітарного нагляду за станом джерел питного водозабезпечення. 
КП ВТП ”Вода” Головне управління ЖКГ та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Харківська обласна СЕС, ДКП “Харківкомуночиствод”, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
до 20.11.2010
до 05.02.2011
 

17.18

Організація контролю за проведенням робіт щодо недопущення переповнення та скиду неочищених стоків із накопичувальних ям тваринницьких ферм і комплексів та їх можливого руйнування в період паводків і повені.
Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, Державна екологічна інспекція в Харківській області, райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування
до 25.11.2010
до 05.02.2011
 

18.19

Проведення попереджувальних заходів щодо запобігання нещасним випадкам серед риболовецьких бригад, рибалок у період льодоставу, проходження льодоходу та повені на річках і водоймах області.
райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, Головне державне управління охорони, використання, відтворення водних живих ресурсів та регулювання риболовства у Харківській області, Харківська обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок, Головне управління МВС
Протягом осінньо-зимового періоду
 

19.20

Проведення постійного лабораторного контролю якості води в річках Сіверський Донець, Оскіл у транскордонних створах із Російською Федерацією.
Харківська обласна СЕС
під час проходження повені
 

20.21

Вирішення питання координації дій з комітетом водних ресурсів по Белгородській області Російської Федерації на період пропуску весняної повені 2010 року
Обласне виробниче управління меліорації і водного господарства,
до 30.01.2011
 

21.22

Уточнення сил та засобів, які планується залучати для проведення відновлювальних робіт на об’єктах та спорудах енергозабезпечення і енергопостачання, які потрапляють до зон можливого затоплення або можуть бути пошкоджені внаслідок паводків, при проходженні льодоходу та весняної повені. Забезпечення безперебійного енергопостачання  постів гідрометеорологічної служби, що здійснюють гідрометеорологічні спостереження в період загрози та проходження повені.
Акціонерна компанія “Харківобленерго”, Північна енергетична система НЕК “Укренерго”
до 30.11.2010
до 10.02.2011
 

22.23

Забезпечення в період екстремальних ситуацій безперебійного зв’язку обласної, міських, районних комісій з питань ТЕБ та НС з гідрологічними водомірними постами обласного центру по гідро метрології та найбільш важливими постами, яким загрожує льодохід і високі паводки та повені.
ВАТ “Укртелеком”
На період проходження паводку, льодоходу та повені
 

23.24

Уточнення наявності та стану готовності плавзасобів, які планується залучити під час паводка, пропуску льодоходу та повені. Надання узагальнених даних до Головного управління з питань НС облдержадміністрації та Головного управління МНС України в Харківській області.
Райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування,
до 25.11.2010
до 05.02.2011
 

24.25

Забезпечення підтримки громадського порядку в районах затоплення, безпеки дорожнього руху в напрямках евакуації,
обмеження допуску населення до небезпечних зон, охорону майна евакуйованих громадян, а також матеріальних цінностей підприємств та організацій.
Головне управління МВС України в Харківській області.
На період проходження паводку, льодоходу та повені
 

 

Начальник Головного управління з питань НС облдержадміністрації

                                                                В.Росоха
 
 
Начальник Головного управління МНС
України в Харківській області генерал-майор служби цивільного захисту
                                                                       П.Одарюк

Скачати

Версія для друку Поділиться:


Вверх