ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У липні-серпні Україна очікує на перші постачання вакцини NovaVax із законтрактованих 10 млн

07 травня 2021 | 10:20

У липні-серпні Україна очікує на перші постачання вакцини NovaVax із законтрактованих 10 млн

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов після зустрічі з Сайрусом Пунавалою – власником Serum Institute, одного з найбільших виробників вакцин у світі.

Зокрема, компанія виробляє вакцини проти COVID-19 – NovaVax та AstraZeneca/CoviShield. Сторони обговорили можливість збільшення обсягів постачання вакцини NovaVax та першої її партії, яка має надійти в Україну до кінця літа.

«Обговорили з паном Пунавалою можливість збільшення обсягів постачання NovaVax з 10 до 15 млн уже цього року. А також збільшення обсягів першої партії вакцин – з 2 до 4 млн доз», – заявив міністр.

Також Максим Степанов розповів про хід переговорів щодо зняття заборони індійського уряду на експорт іншої вакцини – AstraZeneca/CoviShield, півтора мільйона доз якої Україна повинна була отримати ще до 31 березня згідно з контрактом.

«У заручниках такої ситуації, коли вакцини оплачені, але вивезти їх не можна, перебувають й інші країни, зокрема - Великобританія. Зі свого боку ми робимо все можливе, щоб розблокувати постачання вакцин. Я написав низку листів до індійського уряду. Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль декілька разів звертався до свого індійського колеги з проханням дати дозвіл на експорт вакцин. Сподіваємося, що ситуація владнається найближчим часом», – зазначив очільник МОЗ.

Теги: вакцина коронавірус novavax

Версія для друку Поділиться:


Вверх