ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В Україні зробили більш ніж 1 млн щеплень від COVID-19

20 травня 2021 | 12:02

В Україні зробили більш ніж 1 млн щеплень від COVID-19

Про це повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я.

Станом на 19 травня в Україні зробили 1012815 щеплень проти COVID-19. Усього вакциновано 964747 осіб, з них отримали першу дозу 964745 осіб, завершили вакцинацію (отримали дві дози) 48070 осіб (з них 2 людини отримали першу дозу за кордоном).

За період вакцинальної кампанії найбільше щеплено:

- українців віком 20–39 років, а саме - 234 169 людей. Це молоді люди, які належать до пріоритетних категорій, визначених дорожньою картою.

Однією з найстаріших вакцинованих є мешканка Петриківського обласного геріатричного пансіонату Тернопільської області Ірина Курова. Їй 99 років.

- У розрізі пріоритетних груп найбільше за цей час вакцинували працівників критично важливих структур державної безпеки, як-от Збройних сил України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держприкордонслужби, Нацполіції, Нацгвардії, Міністерства внутрішніх справ тощо.

- Жінок було щеплено 525723, трохи більше, ніж чоловіків - 487 092.

У МОЗ нагадують, що вакцинація проти COVID-19 в Україні проходить згідно з етапами, прописаними в Дорожній карті вакцинації. Зараз щеплюють медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників Операції об’єднаних сил на Сході України, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну в Токіо у 2021 році, освітян, залучених до проведення ЗНО, співробітників патрульної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонники, а також люди віком від 65 років.

Вакцинація проводиться у двох форматах:

- Мобільними бригадами з вакцинації. Зараз в Україні сформовано 347 мобільних бригад. Навчання медиків продовжуються. Усього для щеплення проти коронавірусу підготують 600 таких мобільних бригад.

- У стаціонарних пунктах щеплень, кількість яких постійно збільшується. Наразі підготовлено до роботи 2127 пунктів вакцинації (тимчасових та постійних).

«Друга доза вакцини гарантована для кожного, хто щепився першою дозою. Дата щеплення залежить від вакцини, яку отримала людина», - додають у міністерстві.

Проміжок такий для кожної вакцини:

- AstraZeneca (Covishield, SKBio) - друга доза за 12 тижнів після першого щеплення;

- CoronaVac/Sinovac Biotech - за 28 днів після першого щеплення;

- Comirnaty/Pfizer-BioNTech - за 21 день після першого щеплення.

Дізнавайтеся більше про заходи протидії COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Теги: вакцина covid-19

Версія для друку Поділиться:


Вверх