ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Усі українці, які захочуть вакцинуватися від COVID-19, зможуть це зробити безкоштовно

21 травня 2021 | 12:55

Усі українці, які захочуть вакцинуватися від COVID-19, зможуть це зробити безкоштовно

На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 21 травня з трибуни Верховної Ради під час «Години запитань до уряду».

Прем’єр-міністр прозвітував про виконання Кабінетом міністрів постанови Верховної Ради від 20.10.2020 «Про заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії та нових біологічних загроз». 

Так, говорячи про пункт щодо вакцинації населення проти COVID-19, Денис Шмигаль зауважив, що уряд наразі має прямі контракти та домовленості з виробниками на 34 мільйони доз вакцини, ще 8 мільйонів доз має надійти за ініціативою COVAX. Зокрема, Україна має домовленості на постачання 21,2 мільйона доз вакцини від компанії Pfizer-BioNTech, 10 мільйонів доз - від Novavax, понад 10 мільйонів доз - від AstraZeneca/Oxford та майже 2 мільйони доз - від компанії Sinovac Biotech. 

«План залишається в силі - вакцинувати більшість дорослого населення України до кінця року», - підкреслив прем’єр-міністр.

Як відзначив глава уряду, у постанові визначено, що 40% населення мають бути вакциновані за кошти держбюджету. Він наголосив, що всіх, хто захоче вакцинуватись - вакцинують безкоштовно.

«Дякуємо народним депутатам за виділення достатньої кількості коштів - 10 млрд грн з державного бюджету. Є угода зі Світовим банком на 90 млн доларів, з яких частина буде витрачена на закупівлю вакцин. Ще 50 млн євро отримаємо від Європейського інвестиційного банку для того, аби провести вакцинацію», - зазначив Денис Шмигаль.

Теги: вакцина covid-19

Версія для друку Поділиться:


Вверх