ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Прем’єр-міністр розповів, які документи українці зможуть використовувати для підтвердження вакцинації

09 червня 2021 | 14:35

Прем’єр-міністр розповів, які документи українці зможуть використовувати для підтвердження вакцинації

9 червня відбулось засідання уряду.

«Продовжується нарощування темпів вакцинації насамперед завдяки збільшенню кількості постачання вакцин від виробників, з якими Україна має домовленості та контракти», - зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що один з пріоритетних напрямків для співпраці з іншими державами є відновлення та активізація туристичного потоку. Так, він розповів про документи, які українці зможуть використовувати як підтвердження вакцинації для вільного перетину кордонів та подорожей.

«Перший - це Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Документ видається після проходження повного циклу вакцинації і використовуватиметься для перетину державних кордонів тих країн, які визнаватимуть це свідоцтво», - зазначив глава уряду.

Другий документ, за його словами, - так звані «ковідні сертифікати» або «імунні паспорти».

«Ковідний сертифікат» ще у стадії розроблення та буде запроваджений після затвердження міжнародних вимог ЄС та ВООЗ.  Орієнтовно плануємо запуск на липень. Сертифікат можна буде отримати як у паперовій формі в закладах охорони здоров’я, так і в електронній - через «Дію». Окрім того, документ міститиме інформацію не лише про вакцинацію, але й про негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19 та наявність антитіл», - зауважив прем’єр-міністр.

Він також додав, що всі регіони України перейшли до «зеленої зони», закликав всіх українців дотримуватись обмежень, визначених Міністерством охорони здоров’я, та наголосив, що вакцинація й протиепідемічні заходи - це єдиний шлях подолати пандемію.

Теги: шмигаль вакцина

Версія для друку Поділиться:


Вверх