ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

З 14 червня в Харкові та області почне роботу «соціальне таксі»

09 червня 2021 | 17:43

З 14 червня в Харкові та області почне роботу «соціальне таксі»

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага.

За його інформацією, департамент провів конкурс соціальних проєктів інститутів громадянського суспільства, який дозволив визначитись з пріоритетними напрямами, котрі найбільше хвилюють громадян з обмеженими можливостями, з розладами аутичного спектра, синдромом Дауна тощо.

Тож, з 14 червня започатковано нову соціальну транспортну послугу для маломобільних осіб. Її надаватиме переможець конкурсу – Громадська організація осіб з інвалідністю «Креавита» у межах реалізації проєкту «Пілотна модель соціальної транспортної послуги для жителів Харківської області».

Безкоштовні перевезення здійснюватимуться на спеціалізованих автомобілях, які обладнані підіймачем або пандусом для крісла колісного, для відвідування осіб з особливими потребами соціальних, медичних, реабілітаційних, адміністративних установ та закладів.

Право користуватися соціальними транспортними послугами надається:

-  особам, яким встановлено І або ІІ групу інвалідності, мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою засобів реабілітації, зокрема, крісел колісних;

-  дітям з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату у супроводі 1 дорослого;

-  іншим особам, які пересуваються за допомогою засобів реабілітації для пересування.

Поїздки здійснюються по території міста Харкова та між населеними пунктами Харківської області.

Отримати детальну інформацію та замовити послугу можна за телефоном диспетчерської служби з 08:00 до 20:00 щоденно без вихідних: (067) 822-40-84, (050) 425-17-65.

Крім того, переможцем конкурсу за 2021 рік за проєктом «Впровадження послуги раннього втручання в Харківській області» є Благодійний фонд «Інститут раннього втручання».

За інформацією Юрія Шпараги, послуга раннього втручання запроваджується в області третій рік поспіль. Протягом останніх двох років створено 7 мультидисциплінарних команд, та цією послугою охоплено 331 сім’ю.

«Розвиток системи раннього втручання в області проводиться шляхом навчальних заходів для представників системи соціального захисту населення, місцевих центрів соціальних служб, системи освіти та охорони здоров’я, територіальних громад, команд раннього втручання, проведення інформаційної кампанії, - розповідає Юрій Шпарага. - Новим пріоритетним напрямком для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства соціального спрямування у 2021 році визначено напрямок «Впровадження новітніх технологій соціальної роботи в процесі організації та надання соціальних послуг вразливим категоріям сімей з дітьми». Перемогу у цій категорії отримала Громадська організація «ДОМ». Метою проєкту є корегування девіантної поведінки та подальша соціалізація дітей, які мають вади розвитку (розлади аутичного спектра, СДУГ, синдром Дауна, синдром Ретта тощо)».

Фінансування проєктів здійснюється коштом обласного бюджету.

Фото

Теги: шпарага таксі

Версія для друку Поділиться:


Вверх