ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Кому треба встановлювати застосунок «Вдома» для в’їзду в Україну

05 липня 2021 | 14:58

Кому треба встановлювати застосунок «Вдома» для в’їзду в Україну

У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, які запобіжні заходи вводить Україна, щоб не допустити розповсюдження нового штаму вірусу «‎Дельта».

З 2 липня застосунок «Вдома» треба буде встановлювати громадянам України, які повернулися з Португалії, Росії, Великої Британії та Індії або перебували на їхній території не менше 7 днів протягом останніх 14 днів та не пройшли або мають позитивний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який має бути проведено в пунктах пропуску через державний кордон.

Відповідні зміни були внесені Урядом у постанову «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Щоб перетнути кордон в Україну з цих країн, громадянам України потрібен негативний результат експрес-тесту на визначення антигена SARS-CoV-2, зроблений безпосередньо в пункті пропуску через державний кордон. Такий тест проводиться до проходження паспортного контролю. У протилежному разі необхідно буде пройти обов’язкову 14-денну самоізоляцію чи обсервацію з обов’язковим встановленням застосунку «Вдома». 

Для іноземців та осіб без громадянства без негативного результату такого тесту перетин державного кордону буде заборонений. 

«У великих міжнародних пунктах пропуску через державний кордон у зоні прикордонного контролю вже працюють пункти тестування, в яких можна буде зробити швидкий тест», - зазначили в міністерстві.

Умови в’їзду в Україну з інших країн не змінювалися - оскільки Україна перебуває  в «зеленій» зоні, застосунок встановлювати не потрібно.

Мінцифра, МОЗ, МВС та Центр громадського здоров’я запустили застосунок Вдома у квітні минулого року. Мінцифра розробила технічну частину. Застосунок забезпечив людям можливість проходити самоізоляцію вдома у зручних умовах. За цей час його завантажили майже 1 млн людей. 

Довідка. За 2 липня державний кордон на в’їзд в Україну з Росії, Великобританії, Португалії та Індії перетнули 5001 особа, з них – 1837 іноземців та 3164 – громадяни України. 82 особи були направлені на обсервацію, 40 іноземцям було відмовлено у в’їзді в Україну.

Теги: коронавірус вдома кордон в’їзд мінцифра

Версія для друку Поділиться:


Вверх