ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківщина може стати «пілотом» із моніторингу якості послуг за Програмою медичних гарантій

04 лютого 2022 | 15:05

Харківщина може стати «пілотом» із моніторингу якості послуг за Програмою медичних гарантій

Про це йшлося під час прессніданку за участі голови ХОДА Олега Синєгубова, голови Національної служби здоров'я України Наталії Гусак і директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії Мілютіної.

«Для нас співпраця с Національною службою здоров’я України є вкрай важливою, тому що ми виконуємо одне спільне завдання – маємо розбудовувати ефективну оптимальну медичну мережу, яка забезпечить високоякісні медичні послуги населенню. Саме від налагодженої роботи залежить оплата послуг Національною службою здоров'я закладам області. Для людей медичні послуги мають бути безкоштовними і високоякісними – це наша основна мета», - сказав під час прессніданку Олег Синєгубов. 

Як розповіла голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак, у минулому році НСЗУ закупила на користь жителів Харківської області медичні послуги на 8 млрд грн у 223 закладах. На 2022 рік у межах реалізації Програми медичних гарантій уже законтрактовані всі заклади «первинки» Харківської області, а також Центр екстреної медичної допомоги.

«У 2022 році ми маємо безпрецедентний розмір Програми медичних гарантій, яка складає 157 млрд грн – це на 37 млрд грн більше, ніж у минулому році, що дало нам можливість підвищити тарифи на всі послуги, які ми закуповуємо у надавачів медичних послуг», - сказала Наталія Гусак.

Зокрема, суттєво зросли тарифи на надання медичних послуг, які були в пріоритеті і в попередні роки: інфаркт, інсульт, пологи, неонатальна допомога й раннє виявлення онкологічних захворювань. 

Також керівник ХОДА і голова НСЗУ попередньо узгодили можливість запуску в Харківської області пілотного проєкту з моніторингу якості надання медичних послуг за Програмою медичних гарантій. 

«Ми плануємо посилювати функцію моніторингу, набирати нових людей, які здійснюватимуть моніторинг за надавачами послуг у випадках чи то скарг пацієнтів на небезоплатність медичної допомоги, чи у випадках нашої ризикоорієнтованої системи підходу до моніторингу. Ми маємо можливість застосовувати як фінансові санкції, так і призупиняти оплату, якщо надавач не розуміє, що НСЗУ виділяє кошти на користь пацієнта», - підкреслила Наталія Гусак. 

Загалом сума договорів за Програмою медичних гарантій у Харківській області на 2022 рік складає понад 9,2 млрд грн – на 1 млрд більше, ніж у минулому році. При цьому 7,5 млрд грн отримують заклади спеціалізованої медичної допомоги і 1,7 млрд грн – заклади «первинки».

«Загалом у Харківській області підтверджено 992 пакети послуг. Лідерами є заклади, які отримали більш ніж 20 пакетів, серед них - Чугуївська, Красноградська, Балаклійська, Первомайська лікарні. По обсягу суми лідерами є: Обласна клінічна лікарня, 17-а міська клінічна багатопрофільна лікарня, Обласний центр онкології», - додала директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Фото

Теги: нсзу синєгубов програма медичних гарантій

Версія для друку Поділиться:


Вверх