ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Сотні харків’ян відвідали курси з безпеки життєдіяльності громадян в умовах воєнної загрози

17 червня 2022 | 16:34

Сотні харків’ян відвідали курси з безпеки життєдіяльності громадян в умовах воєнної загрози

Такі заняття почали проводити на цьому тижні в різних локаціях Харкова за ініціативи голови Харківської ОВА Олега Синєгубова, Департаменту цивільного захисту та народного депутата України Павла Якименка.

В середу заняття відбулося в одному з пунктів видачі гуманітарної допомоги у Шевченківському районі Харкова, а в п’ятницю - на станціях харківської «підземки». На заздалегідь анонсованих станціях метрополітену, щоб дізнатися як діяти в складних умовах воєнного часу зібралися сотні харків’ян різного віку.

Як зауважив директор Департаменту цивільного захисту Харківської ОВА Іван Сокол, проведення таких курсів є важливим завданням органів державної влади в умовах, коли на Харківщині ще тривають активні військові дії, але до міста вже повернулося чимало городян.

«Як діяти при ворожих обстрілах, як поводитися з вибухонебезпечними предметами та надавати першу медичну допомогу – ці знання можуть врятувати життя та здоров’я громадян в нинішніх умовах», - вважає Іван Сокол.

За словами народного депутата України Павла Якименка, дуже важливо, що такі курси вдалося організувати дуже швидко. Буквально за тиждень було погоджено всі необхідні питання і ось цей проєкт приносить реальну користь.

Про безпеку життєдіяльності громадян в умовах воєнної загрози і можливих артилерійських та ракетних ударах по місту розповів харків’янам фахівець Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Харківської області Олександр Березан.

«Зараз всім харків’янам слід пам’ятати про ці загрози особливо під час пересування містом. При обстрілах необхідно зайняти місце в якомусь укритті, якщо такої можливості немає, а розриви відбуваються поблизу, то просто лягти на землю та очікувати закінчення атаки», - ділиться знаннями з слухачами Олександр Березан.

Після короткої лекції на його адресу лунає чимало запитань, серед яких як розпізнати «прильоти» й «вильоти», як поводитися при обстрілах в приміщеннях тощо.

Волонтери Червоного хреста України поділились знаннями щодо безпеки поводження з мінами та вибухонебезпечними предметами, а також як надати постраждалому першу невідкладну медичну допомогу. За словами волонтера Сергія Макаренка, дуже важливо знати як спинити кровотечу постраждалій людині або й собі самому при пораненні.  

Про ці заняття харків’янин Олексій Захаров дізнався із соцмереж. Він прийшов, щоб освіжити знання, адже розуміє всі ризики, які чекають на містян сьогодні. Мешканка Харкова Вікторія Сидора тільки но повернулася до рідного міста й теж з усією серйозністю сприймає нагальну ситуацію. Говорить, що вже дізналася для себе багато чого, що може знадобитися в реальних умовах.  

За словами організаторів, такі курси будуть проходити у визначених місцях щотижня доти, доки в цьому буде нагальна потреба. Так заняття відбуватимуться на станціях харківського метрополітену 24 червня за таким графіком: 10.00 – ст. імені О. С. Масельського; 11.30 – ст. Завод імені Малишева; 13.00 – ст. Університет; 14.30 – ст. Київська.

Фото

Теги: сокол курси

Версія для друку Поділиться:


Вверх