ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Аптекарі, рятувальники та ветеринари Харківщини проходять курси з надання допомоги пораненим

22 липня 2022 | 20:55

Аптекарі, рятувальники та ветеринари Харківщини проходять курси з надання допомоги пораненим

Заняття проходять 22 і 23 липня.

Під час курсів слухачам розповідають про алгоритм надання допомоги постраждалому відповідно протоколу MARCHE, травми та особливості надання допомоги та евакуації, компартмент-синдром, опіки.

Сьогодні на курсах займається 65 осіб, з яких 35 – співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій. Заступник начальника ГУ ДСНС у Харківській області Анатолій Торяник зазначив, що і співробітникам, і звичайним харків’янам доводиться майже кожного дня стикатися з пораненими в результаті обстрілів. 

«Також активну роз’яснювальну роботу ми проводимо разом з обласною військовою адміністрацією. Майже кожного дня проводимо безпекові тренінги з населенням. На сьогоднішніх курсах важливо, що співробітники ще раз пройдуть тренування і отримають необхідні навички для того, аби під час надання допомоги пораненому могли зорієнтуватися і оцінити ситуацію. Адже перші, хто приїздить на виклик – це швидка допомога і співробітники ДСНС», – сказав Анатолій Торяник.

Як зазначила завідувачка навчально-тренувального відділу Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юлія Мірошниченко, сьогодні її колектив співпрацює з інструкторами з Києва. Кожен учасник після прослуховування лекції проходить практичний тренінг. 

«Сьогодні ми проводимо тренінги з надання першої невідкладної медичної допомоги на місці події: зупинка будь-якої кровотечі джгутами, турнікетами, бинтами, бандажами. Загалом наш центр протягом 5 місяців проводить тренінги для волонтерів, поліції, частин ДСНС. Найчастіше люди запитують, чи правильно вони все роблять, адже насправді багато хто щось десь читав і чув, але як саме це робити – не знає, тому відпрацьовуємо все практично», – розповіла Юлія Мірошниченко. 

Після закінчення курсів кожен учасник отримає аптечку. Працівниця аптеки Юлія Закривидорога на подібних курсах вперше. Вона наголошує, що такі заняття дуже важливі.

«Навчили накладати турнікети і джгути. Якщо нам, наприклад, в університеті розповідали, як накладати звичайний джгут Есмарха, то тут ми використовували імпортні турнікети. Нас вже навчили, як зупинити кровотечу, чому важливо все записувати і скільки часу взагалі це треба робити», – розповіла Юлія Закривидорога.

Проведення адаптованих курсів ініціювала мережа «Аптека 9-1-1» та, зокрема Юлія Клименюк, за підтримки Департаменту охорони здоров'я Харківської ОВА. Тренінги проводять представники ГО «Всеукраїнське об'єднання "Патріот"» Ганна Майборода, Олена Огнєва, Ірина Савельєва, Дмитро Бондзик.

Фото

Теги: курси безпека

Версія для друку Поділиться:


Вверх