ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Для надання медичної допомоги населенню в деокупованому Ізюмі об’єднали лікарів «первинки» і вторинної ланки

23 вересня 2022 | 16:58

Для надання медичної допомоги населенню в деокупованому Ізюмі об’єднали лікарів «первинки» і вторинної ланки

За дорученням начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, фахівці Департаменту охорони здоров’я особисто інпектують роботу медичних установ та надання допомоги на деокупованих територіях.

В Ізюмі, де система охорони здоров’я постраждала найбільше, вдалося об’єднати лікарів різних ланок медицини. У центральній частині міста зруйновано міську амбулаторію загальної практики - сімейної медицини №1, проте працює Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері. Частина її приміщення постраждала від ворожих обстрілів, зокрема зруйноване хірургічне відділення та кабінет КТ. Попри це, в лікарні вже обладнали нову хірургічну палату, терапію тощо. 

В іншій частині Ізюма, де мешкає значно більше населення, розташовані поруч стаціонар міської лікарні та міська амбулаторія загальної практики - сімейної медицини  №2. Тут у відділеннях неврології, терапії, кардіології, гінекології надають амбулаторно-поліклінічну допомогу 42 співробітники об’єднаної медустанови. 

Харківська ОВА забезпечує медзаклади на деокупованих територіях лікарськими препаратами. Департамент охорони здоров’я вже передав необхідні хірургічні набори, інсулін, препарати для кардіології тощо, людям безкоштовно надавалися знеболювальні та проти застудні ліки. Також допомогу з медикаментами надають Всесвітня організація охорони здоров’я і «Червоний Хрест». 

Аптеки в Ізюмі майже всі зруйновані та пограбовані окупантами. У найближчі два тижні планується відновити роботу 3 аптек.

На координаційній раді медики вирішили питання екстреної госпіталізації до Харкова пацієнтів, які потребують термінового лікування. Вцілому пункт екстреної невідкладної допомоги відновив роботу. Хоча окупанти й позбавили місцеву «екстенку» транспорту, медики все одно навали допомогу населенню. Також тут зберегли прапор України і тепер він майорить біля закладу.  

Крім того, Департамент уже зараз займається питаннями забезпечення медзакладів необхідною кількістю генераторів та пального до них. Із обладнання термінова необхідність є в пересувних рентген-апаратах. Ще актуальним для вцілілої амбулаторії є питання опалення, тут воно було під’єднане до центральної системи.

Фото

Теги: медицина здоров'я деокуповані території

Версія для друку Поділиться:


Вверх