ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У звільненій від російських окупантів Балаклії сьогодні відновили електропостачання – Синєгубов

26 вересня 2022 | 22:50

У звільненій від російських окупантів Балаклії сьогодні відновили електропостачання – Синєгубов

Як повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов, наразі електрику отримали близько 11 тисяч абонентів.

«Відтепер зі світлом більше 77% жителів Балаклії. Також відновлено електропостачання міської лікарні, центральної котельні, 3 шкіл, поліклініки, очисних споруд та водозабірної інфраструктури, – зазначив очільник області. – У домівки більшості мешканців Балаклії повернулася можливість забезпечити свої найнеобхідніші потреби. Завдяки відновленню електропостачання можливий запуск водопостачання, запрацюють банківські установи тощо. Найближчим часом відновлять роботу і великі торговельні мережі».

Також він подякував енергетикам та бригадам піротехніків ДСНС, які провели ці відновлювальні роботи. 

Заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Василь Сніцар розповів, що кожного дня в Балаклії працювало приблизно до 10 піротехнічних розрахунків, які були безпосередньо залучені для розмінування ліній електромереж.

«Робота з розмінування тривала майже 2 тижні. Піротехніками пройдено 36 км доріг по лініям електромереж. Загалом щойно ми прибули сюди, то організували координацію заходів безпосередньо з органами місцевого самоврядування. Створили штаб і кожного дня всі наші роботи були сплановані. Найважливішим було відновити електропостачання, яке за собою потягне відновлення всіх наступних систем життєзабезпечення міста», – сказав Василь Сніцар.

Як додав технічний директор АТ "Харківобленерго" Олексій Ганус, пришвидшити роботу з полагодження ліній електропередач допомогли дрони.

«Дрони ми залучаємо для того, щоб оглянути згори стан наших мереж, якщо є поломка, то першочергово  приходимо туди з саперами, щоб все перевірити. Якщо враховувати і місцевий персонал, то у нас тут працювало приблизно 100 енергетиків. Деякі спеціалісти брали жити до себе додому колег, аби ті не витрачали час на дорогу. Безумовно, це була велика згуртованість, яка сьогодні дуже важлива між енергетиками і військовими саперами, і ДСНС», – прокоментував Олексій Ганус.

Фото

Теги: балаклія синєгубов електропостачання

Версія для друку Поділиться:


Вверх