ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Медзаклади Харківщини отримали від благодійників 300 спеціальних хірургічних наборів

22 жовтня 2022 | 09:27

Медзаклади Харківщини отримали від благодійників 300 спеціальних хірургічних наборів

Апарати для аутогемотрансфузіі Гемаф‘юз будуть використовуватися в хірургії та реанімаційних відділеннях при масивній крововтраті у пацієнта.

Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Максим Хаустов, це обладнання було передане американськими партнерами SISU Global Health та ForWellBeing благодійній організації «Український Благодійний фонд "Синергія життя».

За словами медичного директора БО, лікаря-терапевта Олександра Луценка, обладнання автономне та не потребує електроживлення. Саме тому його можна використовувати при проведенні операцій у польових умовах. 

Кожен набір має насос з наконечником Янкауера для відбору крові, який можна використовувати 25 разів та таку ж кількість змінних одноразових комплектів до них.    

З принципом роботи хірургічного пристрою знайомлять харківських лікарів. За словами в.о. генерального директора одного з медзакладів Харкова Костянтина, це обладнання дуже ефективне. 

«Є така процедура – реінфузія, тобто повернення крові до судинного русла. Вона проводиться в тих випадках, коли у хворого є масивна крововтрата в порожнині людського організму, наприклад, травма печінки чи селезінки. Треба зібрати докупи цей шприц - операційна сестра поміщує в рану цей наконечник, який стерильний та відбирає кров з рани в певні ємності. Після цього кров повертається назад до судинного русла організму людини. Маніпуляція дуже проста, але ефективна. Це знахідка – особливо там де немає ніяких інших приладів більш дорогих й більш спеціалізованих», - пояснює принцип дії обладнання Констянтин. 

Співдиректор БФ Юрій Набок розповідає, що благодійники заснували свою організацію з початку широкомасштабної війни. Фонд в основному допомагає дітям. Наразі медики за підтримки БФ працюють на щойно деокупованих територіях. 

«У нас є медична благодійна експедиція в яку входять лікарі: кардіолог, педіатр, психологи, терапевти. Ми приїжджаємо на звільнені території Харківщини де надаєм безкоштовну медичну допомогу населенню», - розповідає про діяльність Фонду Юрій Набок.

Фото

Теги: медицина здоров'я

Версія для друку Поділиться:


Вверх