Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

З наступного року служба швидкої невідкладної допомоги області буде виведена в окремий підрозділ. Ігор Шурма

21 липня 2011 | 09:28

Як зазначив в інтерв’ю газеті «Слобідський край» заступник голови Харківської облдержадміністрації Ігор Шурма, реформа медичної галузі передбачає створення служби екстреної допомоги. «Ми маємо максимально скоротити час від отримання виклику до приїзду «швидкої» до адресата. Раніше виклики на комутаторі приймав один диспетчер, додзвонитися було дуже важко. Якщо це вдавалося, було невідомо, коли приїде машина, тому що диспетчер зв’язувався зі «швидкою» по рації – а вона або відключена, або поза зоною… Сьогодні ми в Харківській області запровадили систему супутникової навігації. Супутник відразу показує відстань від місця виклику до найближчої бригади «швидкої». З моменту виклику до передачі сигналу на машину проходить менше секунди. Місцезнаходження кожної «швидкої» видно на екрані. Найменше відхилення від маршруту фіксується. Якщо машина не на зв’язку, це означає, що бригада ухиляється від виконання своїх обов’язків. За це ми навіть звільнили дві бригади «швидкої»: лікарів, медсестер, водіїв. Завдяки системі навігації нам вдалося скоротити час приїзду на виклик до 10 хвилин в Харкові. Зараз наша задача – зробити так, щоб в сільській місцевості «швидка» приїжджала до хворого за 20 хвилин», - підкреслив Ігор Шурма.

За його інформацією, минулого року з обласного бюджету було виділено 1,8 млн грн на облаштування швидких системою навігації. В цьому році було виділено 1 млн грн для того, щоб всі притрасові лікарні та всі районні центри були оснащені цією системою. У 2012 році системою облаштують останні 6 районів області.

«Крім того, з наступного року ми всю службу швидкої невідкладної допомоги будемо виводити в окремий підрозділ. Тобто районні відділення «швидкої» об’єднаються в окрему службу з центром в Харкові. Це дасть можливість стерти територіальні кордони: на виклик в районі виїжджатиме не районна машина, а та, яка знаходиться найближче. Бо часом буває так, що до селища одного району з сусіднього доїхати швидше, ніж з районної лікарні.

Наступний наш крок на шляху реформування служби «швидкої» – оснащення машин системою «Телекард». Сьогодні дуже багато людей потерпають від серцево-судинної патології. Для того щоб встановити діагноз, потрібно зробити кардіограму. Система «Телекард» дозволяє оперативно провести обстеження будь-якому лікарю, який не є фахівцем з серцево-судинних захворювань. Результати обстеження миттєво передаються в одну з харківських лікарень, де спеціаліст встановить діагноз і дасть поради щодо лікування», - повідомив Ігор Шурма.


Теги: швидка допомога шурма

Поділиться:Схожі новини