ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Візит харківської делегації до КНР надасть імпульс нашому зовнішньоекономічному співробітництву. Юлія Світлична

19 січня 2016 | 07:57

Візит харківської делегації до КНР надасть імпульс нашому зовнішньоекономічному співробітництву. Юлія Світлична

Перспективи та напрямки співробітництва обговорили на низці зустрічей, що провела в Китайській Народній Республіці делегація нашого регіону на чолі із заступником голови ХОДА.

Головною метою поїздки представників Харківщини до Китаю стало налагодження міжрегіонального співробітництва. Партнером Харківської області в КНР стане провінція Хейлунцзян.

«Під час візиту до Китайської Народної Республіки харківська делегація провела низку робочих зустрічей – у тому числі, з представниками місцевої адміністрації провінції Хейлунцзян та мером її адміністративного центру – міста Харбін, - повідомила Юлія Світлична. – Ми обговорили перспективні напрямі співпраці. Такими вважаємо галузі освіти та науки, агропромислового комплексу, машинобудування та авіабудівництва, аерокосмічну тощо».

Під час офіційної зустрічі з віце-губернатором провінції Хейлунцзян паном Юнбо заступник голови ХОДА представила проект угоди про торговельно-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Харківською областю та провінцією, погоджений з МЗС України. Вона також запросила керівництво Народного Уряду провінції взяти участь у інвестиційному форумі, який проходитиме у Харкові у вересні поточного року.

Зі свого боку. представник керівництва провінції Хейлунцзян наголосив на зацікавленості у налагодженні співпраці між вишами та НДІ регіонів. Китайських партнерів особливо зацікавили можливості харківських науковців у сфері АПК.

У провінції зацікавлені й у налагодженні постачання продукції сільського господарства з Харківської області. Зокрема, китайська сторона готова купувати у сільгоспвиробників нашого регіону пшеницю, ячмінь, соняшникову олію, кукурудзу та інші продукти харчування.

На актуальності для китайської сторони виробництва екологічно чистих продуктів харчування було наголошено й на іншій зустрічі за участю харківської делегації. Це питання підняв мер міста Харбін.

Також учасники зустрічі з мером Харбіну відзначили перспективність співпраці в галузях освіти, науки, культури та туризму й обговорили доцільність використання харківськими експортерами залізничних товарних шляхів «Нового шовкового шляху», який почав функціонувати з 15 січня 2016 року.

Розвиток міжрегіонального співробітництва в галузях науки та високих технологій став ключовою темою зустрічі харківської делегації із заступником Адміністративного комітету Харбінської зони промислового освоєння нових і високих технологій. На цій зустрічі обговорили питання щодо розробки та реалізації спільних інноваційних проектів за участю харківських вишів і науково-дослідних інститутів. Зокрема, китайська сторона наголосила на зацікавленості у налагодженні співпраці з харківським Інститутом монокристалів. Також було піднято питання створення Центру реалізації спільних розробок та Фонду розвитку і розробки технологій на базі Харбінської зони.

«Візит харківської делегації служитиме суттєвим імпульсом для активізації зовнішньоекономічного співробітництва між регіонами та налагодження партнерських відносин між представниками ділових кіл, а також сприятиме розширенню зв’язків у науково-технічній, культурно-гуманітарній сферах та галузі туризму», - підкреслила Юлія Світлична.

Нагадаємо, делегація Харківської області на чолі із заступником голови ХОДА перебувала у КНР з 4 по 11 січня. У рамках візиту представники Харківщини провели низку робочих зустрічей, відвідали провідні підприємства регіону та взяли участь у роботі IV Зимової харбінської науково-технічної виставки «Економіка і нові можливості північних регіонів у проекті «Один пояс – один шлях».

Теги: економіка світлична візит делегація кнр китай співробітництво інвестиції

Версія для друку Поділиться:


Вверх