ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Державній прикордонній службі нагадали правила перетину кордону для дітей

15 червня 2016 | 12:57

У Державній прикордонній службі нагадали правила перетину кордону для дітей

Відповідно до статистики прикордонників, у літній період щороку значно збільшується кількість відмов дітям у пропуску через державний кордон України.

«У переважній більшості таких випадків основною причиною відмов є недбале ставлення батьків та організаторів поїздок дітей до оформлення документів», - відзначили у відомстві.

Щоб уникнути неприємностей під час подорожі дітей до інших країн, прикордонники нагадали батькам про правила виїзду за кордон, а також про те, які необхідні документи.

Отже неповнолітні громадяни України виїжджають за кордон за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків, та у його супроводі.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним із батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

- За нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

Без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків у таких випадках:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.

У разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

«Варто зазначити, що до Республіки Білорусь діти-громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності власного паспорта громадянина України для виїзду за кордон, проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків, у який вони вписані, та у його супроводі, - уточнили в Держприкордонслужбі. - Діти – громадяни України, які не досягли 16 років, можуть перетинати державний кордон з Російською Федерацією за наявності свідоцтва про народження в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою».

Теги: діти кордон держприкордонслужба виїзд документи

Версія для друку Поділиться:


Вверх