Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На базі НТУ «ХПІ» відкриють «Інкубатор» для вчених

18 листопада 2016 | 15:24

Створення коворкінг-центру «Інкубатор 1991» обговорили голова ХОДА Юлія Світлична та представники фондів Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) і Phoenix Fund.

Проект реалізують спільно WNISEF, Харківський університетський консорціум і НТУ «ХПІ». Юлія Світлична пояснила, що ініціатива націлена на розвиток і підтримку науки. Проект надасть можливість молодим вченим розвиватися, реалізовувати наукові роботи, а не складати їх на полицю.

«Наукова база Харківської області глобальна, але для того, щоб її розвивати, впроваджувати розробки у виробництво, потрібні інвестиції. З цією метою ми залучаємо міжнародних партнерів, шукаємо можливі джерела фінансування. Ми хочемо створити майданчик, який дозволив би людям об'єднувати наукові праці, обмінюватися ідеями, а згодом й комерціалізувати їх», - сказала Юлія Світлична.

Таким майданчиком і покликаний стати коворкінг-центр на базі НТУ «ХПІ».

«У найближчому майбутньому ми фокусуємося над створенням справжнього бізнес-інкубатора. Ми з нетерпінням чекаємо на співпрацю з «ХПІ» та з організацією NIS, - зазначив представник фонду Phoenix Fund Чарльз Уайтхед. - Ми хочемо створити такий інкубатор, який підтримає й об'єднає студентів, університети та приватний бізнес».

Ректор НТУ «ХПІ» Євген Сокіл зазначив, що це пілотний проект для України, оскільки вперше в ньому об'єднають два перспективні напрямки сприяння науковим розробкам - коворкінг-центр і бізнес-інкубатор.

«Подібних прикладів в Україні немає, - зазначив Євген Сокіл. - Бізнес-інкубатор визначає можливість доведення наукової ідеї до того стану, коли її можна запропонувати інвестору. У цій ситуації створюється інфраструктура, в якій є ментори, певна структура підтримки для допомоги молодим вченим і таким, які вже відбулись в цій якості. Після того, як ідею запропонували інвестору, він робить свою експертизу проекту і приймає рішення про подальше фінансування».

Голова ради співзасновників «Інкубатор 1991» Денис Гурський зазначив, що програма розвитку IT-стартапів націлена допомогти харківським вишам комерціалізувати їх науково-технічні розробки і монетизувати потенціал.

«Такий інкубатор стане незалежним посередником між університетами та фондами і створить нейтральне і об'єктивне ставлення до тих проектів, які відбираються незалежною групою експертів в різних областях, - зазначив Денис Гурський. - Створення незалежного майданчика дозволить об'єднати людей різного віку і різної кваліфікації. Я б хотів саме в Харківській області бачити приклад того, як люди з серйозним академічним досвідом можуть працювати з молодими людьми, у яких є прагнення, і які хочуть створювати ринкові продукти з науково-технічних розробок».

Також в ході зустрічі порушувалася тема про врегулювання питання інтелектуальної власності на законодавчому рівні.

Більше фото


Теги: світлична наука фонд інкубатор хпі вчені коворкінг

Поділиться:Схожі новини