ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківщина має найвищий в Україні рівень підготовки дітей до інтелектуальних змагань. Анатолій Бабічев

11 травня 2018 | 13:21

Харківщина має найвищий в Україні рівень підготовки дітей до інтелектуальних змагань. Анатолій Бабічев

11 травня заступник голови ХОДА розповів про результати всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України у 2017/2018-му навчальному році.

У 2018 році на IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів Харківську область представляли 120 учнів, 105 з яких стали переможцями. За інформацією Анатолія Бабічева, це 88% від загальної кількості учасників, і ця цифра є найбільшою за останні 11 років. Дипломи першого ступеню отримали 25 учнів, другого – 41, третього – 39.

Найкращі результати школярі отримали з математики, фізики, географії, іспанської мови, української мови та літератури. Окрім того, переможцями олімпіад стали учні не лише шкіл Харкова, але й навчальних закладів районів області. Зокрема, Золочівського, Сахновщинського, Харківського, Чугуївського районів, міст Ізюм та Первомайський. 

«Цей рік став визначним для Харківської області. Ми вкотре підтвердили свій найвищий в Україні рівень підготовки дітей до інтелектуальних змагань, - сказав Анатолій Бабічев. – Зробити освіту доступною і якісною - одне з головних завдань, яке ставить перед собою обласна влада. Також значна увага приділяється підтримці обдарованих дітей. Це питання знаходиться на особистому контролі голови ХОДА Юлії Світличної. І саме результати конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України, предметних олімпіад дають можливість оцінити, яким чином працює галузь освіти і як розвивається». 

Також, за інформацією Анатолія Бабічева, на фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України команду Харківської області представили 58 учнів, 48 з них стали переможцями (у тому числі учні сільських шкіл). Перше місце посіли 9 школярів, друге – 20, третє – 19.

«Ефективність виступу команди склала 83%. Це один з найбільших показників за всю історію цих інтелектуальних змагань. Минулого року цей коефіцієнт склав 70%, позаминулого – 69%», - зазначив Анатолій Бабічев.

Він також пояснив, що у регіоні побудована спеціальна система підготовки учнів до інтелектуальних змагань. Зокрема, два роки тому був презентований проект «Наукові обрії Харківщини». До системи підготовки долучені студенти, науковці, викладачі закладів вищої освіти. 

Анатолій Бабічев нагадав, що минулого року за ініціативи голови ХОДА Юлії Світличної була створена окрема юридична установа «Харківська обласна Мала академія наук».

Теги: бабічев брифінг інтелектуальні змагання ман олімпіади результати

Версія для друку Поділиться:


Вверх