ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

157 колишніх безробітних стали підприємцями завдяки проекту «Рука допомоги»

14 червня 2018 | 12:16

157 колишніх безробітних стали підприємцями завдяки проекту «Рука допомоги»

Проект «Рука допомоги» залучає малозабезпечених громадян та вимушених переселенців до економічної активності

Станом на 1 червня в трьох пілотних областях (Львівській, Харківській та Полтавській) 4135 безробітних громадян стали учасниками проекту, з них 1030 вже працевлаштовано за сприяння центрів зайнятості. Ще 618 осіб були залучені до тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.

Кількість людей, які прагнуть започаткувати власну справу, також зростає. З початку реалізації проекту колишні безробітні захистили вже 157 бізнес-планів, з яких 43 – лише за квітень-травень. Загальна сума поворотної фінансової допомоги, згідно із затвердженими бізнес-планами, вже сягнула майже 10 млн гривень. З них 8,9 млн учасники вже отримали або отримають найближчим часом. Розмір безвідсоткового мікрокредиту на одну особу склав близько 60 тис. гривень у 2017 році та 70 тис. гривень – у 2018 році. На ці кошти купуються матеріали та обладнання для новоспечених підприємців.

Всі підприємці до участі в пілотному проекті «Рука допомоги» отримували соціальну допомогу, 84 особи – як члени малозабезпечених сімей, 73 – як внутрішньо переміщені особи. Держава продовжить підтримувати цих громадян на час участі в проекті.

Перші учасники розпочали роботу наприкінці третього кварталу 2017 року, тож на прикладі «першопрохідців» вже можна говорити про певні успіхи. Насамперед, всі вони продовжують працювати. Попри відповідальність, яка неминуче з’являється у кожного підприємця, жоден з учасників не пошкодував про те, що обрав бізнес.

Більше того, ставши підприємцями, учасники почали сплачувати податки – на сьогодні ті з них, що вже розпочали діяльність та звітували, сплатили до бюджету та Пенсійного фонду майже 300 тис. гривень. А дехто, тільки відкривши власну справу, вже встиг стати роботодавцем – всього колишні  безробітні створили 10 офіційних нових робочих місць.

Найбільша кількість – 60 учасників - відкрили бізнес в сфері послуг. Це видавнича діяльність, організація відпочинку, ремонт автомобілів, надання послуг з будівництва, ветеринарних, туристичних, косметологічних послуг тощо. Більшість підприємців мають досвід роботи в обраних галузях.

Друге місце за популярністю займає сільське господарство – розвиває бізнес у цьому напрямку 39 учасників. Причому в проекті представлені найрізноманітніші галузі сільгоспвиробництва: вирощування овочів та ягід, розведення свиней, птахівництво, бджільництво та лісове господарство. В травні дві учасниці захистили бізнес-план з вирощування мікрозелені – трендового продукту, що тільки почав з’являтись на полицях українських супермаркетів.

33 особи займаються виробництвом. Більшість із них виробляє продукти харчування, але є одразу декілька виробників меблів, взуття та одягу. Найбільш технологічне виробництво – у родини переселенців з Донеччини, це великі промислові пральні машини, центрифуги та сушарки.

З 2018 року отримати мікрокредит мають змогу отримати працюючі підприємства за умови створення робочих місць для безробітних малозабезпечених, переселенців та ветеранів АТО – відповідне рішення Уряд затвердив наприкінці січня. І хоча механізм тільки опрацьовується, 6 суб’єктів підприємницької діяльності вже отримали рішення про виділення мікрокредитів та створять 12 нових робочих місць.

Довідка. «Рука допомоги» – пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Мета проекту – допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес. В якості пілоту «Рука допомоги» вже діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 року – також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

Фото

Теги: безробітні проект переселенці підприємництво

Версія для друку Поділиться:


Вверх