ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Усі системи опалення в області відключать за 3-4 дні, в Харкові - протягом двох тижнів

10 квітня 2019 | 14:23

Усі системи опалення в області відключать за 3-4 дні, в Харкові - протягом двох тижнів

Про підсумки опалювального сезону - 2018/2019 і підготовку області до наступної зими розповів заступник голови ХОДА Євгеній Шахненко в ході брифінгу 10 квітня.

За розпорядженням голови ХОДА Юлії Світличної опалювальний сезон у Харківській області завершився 9 квітня. У Харкові опалення почали відключати з 10 квітня.

«В області на відключення житлового фонду від опалення знадобиться 3-4 дні, в Харкові всі системи будуть відключені протягом двох тижнів», - уточнив Євгеній Шахненко.

Він зазначив, що в цілому по області опалювальний сезон пройшов стабільно, без серйозних аварійних ситуацій на системах водопостачання, теплопостачання та енергозабезпечення.

«Питання перебувало на постійному контролі голови ХОДА Юлії Світличної та обласного штабу, створеного її розпорядженням. Опалювального сезону передувала серйозна підготовча робота. Так, у Лозовій ми замінили аварійний колектор, у Куп'янську поміняли багато мереж та котельного обладнання. Масштабну роботу провели з переведення населення на індивідуальне опалення, повністю відійшли від централізованого опалення в Дергачівському районі. Багато котелень перевели на альтернативне паливо. За минулий рік у цілому газозаміщення склало 4,8%», - розповів Євгеній Шахненко.

Він також зазначив, що проблемні ситуації виникали переважно в місті Харків у зв'язку зі зношеністю теплових мереж.

«У минулому році в Харкові переклали 42-45 км теплотрас. У цьому році планується збільшити обсяги ремонтних робіт на мережах у 2 рази», - повідомив заступник голови ХОДА.

В області також визначають ділянки теплотрас та інших мереж, які необхідно відновити до початку опалювального сезону. Перелік об'єктів ремонту буде складено до кінця квітня.

«Також плануємо оптимізувати системи опалення. Наприклад, у Куп'янську є багатоквартирні будинки, де 70% жителів перейшли на індивідуальне опалення, а решта платять непіднімний тариф. Ми плануємо повністю перевести ці будинки на індивідуальне опалення - газове або електричне - за бажанням людей. Для цього зміцнюємо мережі, - розповів Євгеній Шахненко. - У селищі Донець Балаклійського району на індивідуальне опалення переводимо 71 будинок. У Барвінковому також закінчуємо повне переведення жителів на індивідуальне опалення».

Рішення щодо оптимізації систем теплопостачання приймаються індивідуально для кожного населеного пункту. Там, де можна модернізувати системи централізованого опалення, проводяться відповідні роботи.

Так, в Ізюмі близько 1000 жителів міста опалюються від аварійної котельні. З обласного бюджету було виділено кошти на будівництво двох нових модульних котелень, які дозволять знизити тарифи і надавати більш якісні послуги.

Фото

Теги: шахненко опалювальний сезон брифінг

Версія для друку Поділиться:


Вверх