ОФИЦИАЛЬНЫЙ ВЕБ-САЙТХАРЬКОВСКАЯ ОБЛАСТНАЯ
ВОЕННАЯ АДМИНИСТРАЦИЯ

Інформація про виконання структурними підрозділами Харківської обласної державної адміністрації плану роботи обласної державної адміністрації за ІІ квартал 2014 року.

21 июля 2014 | 00:00

Обласною державною адміністрацією протягом ІІ кварталу 2014 року вживалися заходи щодо безумовного виконання затверджених планів роботи та завдань, визначених актами Президента України та Уряду, державними програмами щодо розвитку регіонів, а також реалізації повноважень згідно із вимогами Закону України «Про місцеві державні адміністрації».

Всі заплановані заходи, що були передбачені планом роботи обласної державної адміністрації, виконані.

Протягом ІІ кварталу 2014 року Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації спільно із структурними підрозділами обласної державної адміністрації було підготовлено проект рішення сесії Харківської обласної ради щодо внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2014 рік, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 30.01.2014 № 936-VI.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.02.2013 № 187 «Про затвердження Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки», відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 05.04.2013 № 4712-05/12038-06 щомісяця надавалась інформація стосовно економічного і соціального розвитку регіону, результатів реалізації урядової політики, у тому числі проведення економічних реформ.

Відповідно до пункту 12 доручення Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 61013/1/1-11 до рішення Ради регіонів від 16.12.2011 № 1-1/2937 щодо проведення реформ у Харківській області Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було надано інформацію про хід проведення реформ у Харківській області за IІ квартал 2014 року.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2011 № 650 «Про запровадження проведення оцінки результатів діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2012 № 335) та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.09.2012 № 550 «Про проведення оцінки результатів діяльності районних державних адміністрацій Харківської області» підготовлено інформацію щодо рейтингової оцінки районів Харківської області за рівнем соціально-економічного розвитку за І квартал 2014 року.

На виконання доручення Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. від 30.04.2014 № 7843/46/1-14 до доповідної записки Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Гройсмана В.Б. від 14.04.2014 щодо упорядкування та оптимізації діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади були направлені відповідні пропозиції до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Проведено засідання регіональної комісії з оцінки та забезпечення проведення конкурсного відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2015 році, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2012 № 656 «Питання державного фонду регіонального розвитку».

Підготовлено інформацію щодо аналізу стану виконання плану заходів Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27.02.2013 № 187.

До Адміністрації Президента України надано інформацію стосовно виконання доручення Президента України від 31.10.2012 № 1-1/2990 за результатами Всеукраїнської наради з питання підтримки реального сектора економіки щодо стану реалізації протягом першого півріччя 2014 року інвестиційних проектів та заходів, які сприяють збільшенню виробництва з високою часткою доданої вартості та стимулюють споживання такої продукції.

У ІІ кварталі поточного року було узагальнено інформацію за І квартал 2014 року щодо аналізу виконання Концепції розвитку сфери побутового обслуговування населення області на 2011-2015 роки та стосовно виконання Перспективного плану розвитку мережі підприємств побутового обслуговування населення області на 2011-2015 роки, затверджених розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.03.2011 № 127.

Здійснена організаційна та аналітична робота щодо проведення щотижневих продовольчих ярмарків та відстеження обсягів реалізації продукції, асортименту та цін.

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 24.02.2009 № 9570/0/1-09 до Спільної декларації про започаткування співробітництва між Урядом України та Європейською Комісією щодо політики у сфері розвитку малих і середніх підприємств підготовлено та направлено відповідну інформацію Міністерству економічного розвитку і торгівлі України.

Протягом ІІ кварталу 2014 року було забезпечено проведення 46 візитів до Харківської області керівників дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, а також іноземних офіційних та ділових делегацій з 10 країн Світу (Соціалістична Республіка В’єтнам, Держава Ізраїль, Канада, Латвійська Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Республіка Польща, Російська Федерація, США, Фінляндська Республіка, Французька Республіка).

01 квітня 2014 року забезпечено зустріч голови обласної державної адміністрації Балути І.М. з керівництвом ТОВ «Nestle Україна», 03.04.2014 – з головою компанії «Shell» в Україні паном Грехемом Тайлі за участю Міністра економічного розвитку і торгівлі України Шеремети П.М.

10 квітня 2014 року відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Балути І.М. та виконавчого директора ТОВ «Шоу Менеджмент», директора Центру здорового харчування пана Ентоні Шоу. На заході були присутні перший заступник голови обласної державної адміністрації Райнін І.Л., директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації Коваленко В.М. та директор Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації Світлична Ю.О. У ході зустрічі сторони обговорили питання економічного співробітництва Харківської області та Австралії, можливість відкриття почесного консульства Австралії в м. Харкові. На даний час прийнято рішення вивчити потенціал регіонів для укладення міжрегіональної угоди.

18 квітня 2014 року забезпечено зустріч голови обласної державної адміністрації Балути І.М. з керівництвом ПрАТ «Філіп Морріс Україна».

15 травня 2014 року у Харківському районі пройшов виїзний семінар з питань державної підтримки інвестиційних проектів та державно-приватного партнерства. Участь у заході взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Райнін І.Л., директор Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації Коваленко В.М., представники місцевих органів влади та підприємці району. Під час семінару обговорювались питання державної підтримки інвестиційних проектів в Україні та основні аспекти реалізації проектів державно-приватного партнерства.

17 травня 2014 року забезпечено візит до Харківської області Посла, Глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні пана Ертугрула Апакана з метою участі в Другому всеукраїнському круглому столі національної єдності під головуванням Прем`єр-міністра України Яценюка А.П.
20-25 травня 2014 року надано сприяння щодо перебування на Харківщині делегації Моніторингової Місії ОБСЄ.
Крім того, приділялася увага питанню залучення інвестицій до Харківської області.

12 червня 2014 року відбулося перше засідання Робочої групи з питань захисту прав інвесторів на території Харківської області з метою обговорення проблемних питань, з якими стикаються у своїй діяльності іноземні інвестори.
Станом на 30.06.2014 було зареєстровано 6 іноземних інвестицій, видано 155 разових (індивідуальних) ліцензій на зовнішньоекономічну операцію та 23 ліцензії на імпорт товарів, ліцензії на експорт товарів не видавалися.

Упродовж ІІ кварталу 2014 року проводився моніторинг надання адміністративних послуг (у тому числі документів дозвільного характеру) через центри надання адміністративних послуг.

Здійснювався щомісячний аналіз інфляції та складових індексу споживчих цін, індексу цін на продукти харчування в розрізі регіонів України, закупівельних і оптово-відпускних цін на основні види сільськогосподарської продукції і продукти її переробки, а також щотижневе відстеження роздрібних цін на продукти харчування, в тому числі на хліб соціальних сортів.

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації від 31.07.2013 № 01-28/6091 щомісяця надавалася інформація про ситуацію у регіоні до Адміністрації Президента України.

Протягом ІІ кварталу 2014 року Департаментом з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації велася робота щодо реалізації у Харківській області державної політики з питань підвищення конкурентоспроможності України.

30 квітня 2014 року забезпечено проведення зустрічі керівників області з представниками політичної групи «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» Європейського парламенту на чолі з Главою політичної групи Ханнесом Свободой (Австрія). У зустрічі брали участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Райнін І.Л. та голова Харківської обласної ради Чернов С.І.

30 травня 2014 року було проведено «круглий стіл» на тему: «Нові можливості виходу на ринки країн Європейського Союзу в сучасних умовах».

05 червня 2014 року організовано зустріч першого заступника голови обласної державної адміністрації Райніна І.Л. та тимчасово виконуючого повноваження заступника голови обласної державної адміністрації Варченка І.Г. з представниками Європейської Бізнес Асоціації. Під час заходу обговорювалися стратегічні напрями та перспективи співпраці місцевої виконавчої влади з ЄБА щодо регіонального розвитку та покращення бізнес-клімату, захисту прав інвесторів та вирішення проблемних питань суб’єктів господарювання.

10 червня 2014 року відбулася зустріч керівництва Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації з керівництвом Фундації польсько-української співпраці PAUCI.
В рамках роботи щодо залучення та використання міжнародної технічної допомоги створено інформаційну базу пріоритетних проектних пропозицій. До бази увійшли 113 проектних пропозицій, наданих районними державними адміністраціями, міськими радами міст обласного значення та структурними підрозділами обласної державної адміністрації. Найбільша кількість наданих проектів відноситься до сфери енергозбереження та охорони здоров’я.

Виконано поточний моніторинг результатів впровадження проектів (програм) міжнародної технічної допомоги у Харківській області. Відповідно до звітів районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення, структурних підрозділів обласної державної адміністрації та територіальних органів міністерств і відомств України в Харківській області у регіоні реалізується 30 проектів міжнародної технічної допомоги за такими напрямами: підвищення рівня ядерної безпеки, енергозбереження, житлово-комунальне господарство, освіта і наука, культура, соціальний захист населення та охорона навколишнього природного середовища.

Також створено базу економічно активних підприємств. До бази увійшло більше тисячі підприємств у сферах сільського господарства, промисловості, транспорту та ін.

Заходи, які проводилися з метою підвищення конкурентоспроможності регіону у ІІ кварталі 2014 року, були спрямовані на підтримку позитивного міжнародного іміджу України та Харківської області.

Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації підготовлені матеріали на засідання сесії Харківської обласної ради щодо внесення змін до обласного бюджету на 2014 рік.

Проводився щомісячний моніторинг виконання обласного та зведеного бюджетів області, надавалася відповідна інформація керівництву обласної державної адміністрації та обласної ради.

Проводився моніторинг виконання місцевих бюджетів області та надання області з державного бюджету відповідних дотацій та субвенцій.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 31.03.2014 № 83 здійснювався аналіз стану виконання заходів щодо збалансування місцевих бюджетів у 2014 році.

Департаментом інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації здійснювався щомісячний моніторинг та аналіз підсумків роботи промисловості, визначалися завдання подальшого розвитку.

За підсумками ІІ кварталу 2014 року звітували щодо виконання показників фінансового плану 50 державних підприємств та наукових установ, які знаходяться в сфері впливу Департаменту інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації.

За показником чистого прибутку план перевищили 11 підприємств та наукових установ, не виконали план – 39.

В межах компетенції та встановлених повноважень здійснюється моніторинг діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу регіону – учасників ДК «Укроборонпром».

За підсумками січня-травня 2014 року індекс промислової продукції становив 98,4 % (по Україні – 95,4 %).

В рейтингу регіонів України по цьому показнику Харківщина зайняла 9 місце, в той час як у січні-березні це було 15-16 місце.

Із збільшенням обсягів виробництва працювали провідні галузі промисловості: виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів – 105,3 %; виробництво хімічних речовин і хімічної продукції – 103,8 %; виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 117,2 %.

Найбільший внесок в економічний результат внесли ДП завод «Електроважмаш», ВАТ «Турбоатом», ДП «Укрспецвагон» та інші. Із збільшенням виробництва спрацювали ТОВ «Техноком», ПАТ «Харківська бісквітна фабрика», ТОВ ЛГЗ «Арго» та інші.

Засідання конкурсного комітету з визначення автоперевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, проводиться відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року № 1081 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування» (у редакції від 16 вересня 2011 року).

В травні 2014 року проведена нарада з питань укладення договору між АК «Харківобленерго» і Харківською філією ПАТ «Укртелеком» щодо спільного користування лініями електропередач. За її результатами Харківською філією ПАТ «Укртелеком» укладено договір про надання сумісної підвіски КЛЗ на повітряних лініях АК «Харківобленерго» терміном на 1 рік з 01 квітня 2014 року.

Ведеться постійний контроль за дотриманням Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту перевізниками усіх форм власності, а також моніторинг обґрунтованості тарифів, що застосовуються автотранспортними підприємствами усіх форм власності відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.05.2011 № 289.

Щомісяця проводився моніторинг добового обсягу виробництва та оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби, що користуються найвищим споживчим попитом у регіоні, потреби та забезпеченості підприємств сировиною.

Одним з пріоритетних напрямів роботи управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації є робота з підвищення рівня газифікації населених пунктів області.

Згідно з інвестиційною програмою АК «Харківобленерго» спрямовано 16,5 млн. грн., з яких на: технічний розвиток (переозброєння), модернізацію та будівництво електричних мереж і обладнання – 9,7 млн. грн., заходи щодо зниження понаднормативних витрат електроенергії – 4,9 млн. грн., впровадження та розвиток інформаційних технологій – 1,6 млн. грн.

З початку 2014 року проведено 115 свердловино-операцій з оптимізації та інтенсифікації роботи свердловин, в результаті яких отримано додатково 3985 тис. м3 природного газу та 45,2 тонн газового конденсату. Рівень газифікації області складає 71 %, у тому числі міст та селищ міського типу – 83 %, сіл – 54,2 %.

У ІІ кварталі 2014 року булу розроблено проект Угоди про співробітництво у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Харківської області на 2014 рік із переліком об’єктів, будівництво яких передбачається здійснити за рахунок коштів підприємств НАК «Нафтогаз України», та направлено його на розгляд керівництва Компанії, яка повідомила, що зазначений проект може бути розглянутий лише після затвердження фінансового плану на 2014 рік.

В рамках підготовки виїзних засідань обласного штабу з організації підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери районів та міст області до наступного опалювального періоду здійснювався моніторинг виконання енергозберігаючих заходів, які передбачені місцевими та регіональною програмами з енергозбереження.

Щотижня узагальнювалася інформація від ПАТ «Харківгаз» та ПАТ «Харківміськгаз» щодо режимів газопостачання та додержання лімітів споживачами області.

Протягом звітного періоду розроблено проект Програми пільгового кредитування фізичних осіб з метою поліпшення житлових умов населення Харківської області на 2013-2020 роки, але він не узгоджений з Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації. Вирішується питання доцільності затвердження Програми, з урахуванням відсутності джерел фінансування.

Департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації готувалися матеріали на селекторні наради з питань розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії, приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат.

Здійснювався моніторинг стану впровадження економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги згідно з рішеннями уповноважених органів.

З початку 2014 року у зв’язку з підвищенням ціни на природний газ та з метою поетапного приведення діючих тарифів до рівня економічно обґрунтованих витрат,

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (далі – Комісія), прийняті постанови про встановлення тарифів на теплову енергію для всіх груп споживачів (населення, бюджетні установи та інші споживачі) по 14-ти базових підприємствах області. Тарифи введені з 01.07.2014 (по КП «Харківські теплові мережі» тарифи на теплову енергію для бюджетних та інших споживачів введені з 01.06.2014).

Постановами Комісії переглянуті тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення для бюджетних та інших споживачів м. Ізюма (введені з 01.03.2014), для всіх груп споживачів м. Лозової (введені з 01.07.2014) та м. Харкова (вводяться з 1 серпня 2014 року).

Протягом ІІ кварталу 2014 року було проведено 3 засідання експертної комісії з розгляду документів суб'єктів господарювання щодо видачі ліцензій на централізоване водопостачання та водовідведення, за результатами яких складено 3 протоколи та підготовлено 3 розпорядження голови обласної державної адміністрації, а також видано 3 ліцензії із зазначеного виду господарської діяльності.

В рамках виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки в області триває робота щодо створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). За попередніми даними станом на 01.07.2014 в області зареєстровано 748 ОСББ, з них 408 – в районах і містах області, 340 – в м. Харкові. Всього протягом ІІ кварталу 2014 року кількість ОСББ збільшилась на 13 об’єднань.

На виконання Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» органами місцевого самоврядування у 2014 році було проведено інвентаризацію гуртожитків, житлові приміщення в яких можуть бути приватизовані після передачі їх до власності територіальних громад.

За підсумками проведеної інвентаризації гуртожитків державної та приватної форми власності у м. Харкові на XXVIII сесії Харківської обласної ради VI скликання було прийнято рішення від 24 квітня 2014 року № 958-VI «Про внесення змін до Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Харківської області на 2010-2015 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 01 грудня 2010 року № 7-VІ (із змінами)» стосовно доповнення її переліком гуртожитків, які підлягають передачі до комунальної власності територіальної громади м. Харкова у 2014-2015 роках.

Протягом І півріччя поточного року проведено роботу щодо передачі до комунальної власності територіальної громади м. Харкова 1 гуртожитку.

На теперішній час вживаються заходи щодо передачі у власність мешканцям гуртожитків займаного житла, в яких вони проживають на законних підставах не менше 5 років. Кількість гуртожитків державної та комунальної форми власності, в яких можуть бути приватизовано житлові приміщення, складає 119 будівель, з них у м. Харкові – 52 будівлі.

Рівень розрахунків теплопостачальних підприємств області за спожитий в 2014 році природний газ (станом на 30.06.2014) склав 71,8 %. Заборгованість за цей період становить 223,2 млн. грн., в тому числі по КП «Харківські теплові мережі» – 115,8 млн. грн.

Підприємствами житлово-комунального господарства в 2014 році спожито електроенергії на суму 317,6 млн. грн., оплачено 185,3 млн. грн., рівень розрахунків склав 58,3 %, в т.ч. підприємств теплового господарства – 110,1 %, водопровідно-каналізаційного – 20,8 %, житлового – 101,2 %.

В агропромисловому комплексі області продовжувалася реалізація заходів із впровадження інтенсивних методів господарювання, створення сприятливих умов для стабільного і динамічного розвитку підприємств агропромислового комплексу, підвищення рівня їх конкурентоспроможності, залучення інвестицій в сільське господарство.

В рамках дії Програми індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2012-2015 роки за II квартал 2014 року з районів області надійшло 17 заявок, з них: 6 – від працівників агропромислового комплексу, 8 – від працівників соціальної сфери, 1 – від працівників місцевого самоврядування та 2 – інші.

На реалізацію Програми в звітному періоді надійшли кошти:
- з державного бюджету на кредитування індивідуальних сільських забудовників в сумі 1250,0 тис. грн., з яких використано 485,7 тис. грн.;
- з обласного бюджету з 433,0 тис. грн. – використано 253,0 тис. грн.;
- з обласного бюджету на витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам, у сумі 82,3 тис. грн., використано з них – 77,5 тис. грн.

Також було розроблено та підготовлено робочий план по збиранню ранніх зернових та зернобобових культур у господарствах Харківської області в 2014 році.

Оздоровлення та відпочинок дітей працівників агропромислового комплексу області в 2014 році проводиться в чотирьох дитячих закладах: «Золотий Колос» в Нововодолазькому, «Орлятко» в Чугуївському, «Олімпія» в Балаклійському та «Сосновий» в Куп’янському районах.
В зазначених вище закладах уже розпочато другу зміну відпочинку. Загальна вартість однієї путівки складає від 1953 до 3400 грн.

Щотижня проводився моніторинг основних виробничих
показників галузі тваринництва, до складу яких входять чисельність поголів'я сільськогосподарських тварин та птиці, а також обсяги виробництва тваринницької продукції. Крім цього щотижня проводиться моніторинг закупівельних цін на тваринницьку продукцію.

У травні 2014 року було організовано виїзд у ДП ДГ «Гонтарівка» Вовчанського району з метою вивчення питання розвитку племінного тваринництва, ведення племінного обліку та додержання вимог чинного законодавства в сфері племінної справи.

За програмою державних форвардних закупівель сільгоспвиробниками області укладені договори на реалізацію 19881 тонн зерна урожаю 2014 року (у т.ч.: пшениці – 15237 тонн, жита – 170 тонн, ярового ячменю – 3188 тонн, гречки – 800 тонн). Відповідно до укладених договорів Аграрним фондом перераховано сільгоспвиробникам області авансовий платіж у розмірі 70 % від суми контракту.

Протягом ІІ кварталу 2014 року було видано 3 племінних свідоцтва на спермопродукцію ДП «Харківське обласне сільськогосподарське підприємство по племінній справі у тваринництві» та 4 племінних свідоцтва на коней ТОВ «Харківський кінний завод».

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.12.2012 № 757 «Про утворення обласної міжвідомчої робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи» (зі змінами від 08.08.2013 № 296) кожного місяця проводилися засідання районних робочих груп, у тому числі за участю представників обласної міжвідомчої робочої групи.

За ІІ квартал поточного року в м. Харкові та в районах області проведено 987 продовольчих ярмарок за участю сільгоспвиробників Харківської області.
З 04 по 07 червня 2014 року Харківська область брала участь у XXVI Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2014». У загальній експозиції Харківської області було представлено 30 підприємств харчової і переробної промисловості, а заочну участь у роботі виставки брали ще понад 40 підприємств. У рамках виставки проводилася торгівля ковбасними виробами, дегустація лікеро-горілчаної та молочної продукції.
Харківську область нагороджено Золотою медаллю за краще висвітлення регіонального розвитку та виставкову експозицію серед областей України, Департамент агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації – Дипломом Міністерства аграрної політики та продовольства України та Почесною грамотою.

З метою забезпечення реалізації державної політики в будівельній галузі Департаментом містобудування та архітектури Харківської обласної державної проведена організаційна робота з вирішення нагальних питань.

На території Харківської області, у поточному році, введено в експлуатацію 328 житлових об’єктів загальною площею 94,9 тис. м2.

У рамка реалізації регіональної програми будівництва (придбання) доступного житла в Харківській області на території Харківської області укладено 7 договорів на будівництво 7 квартир.

Завершено перший етап заходів з надання будівлі ОК ВЕП «Держпром» статусу пам’ятки національного значення з послідуючим занесенням до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, укладено охоронний договір.

Протягом ІІ кварталу 2014 року спільно з органами місцевого самоврядування проводилася робота з питань розроблення та оновлення містобудівної документації, а саме: схем районного планування, схем планування території сільських, селищних рад, генеральних планів населених пунктів.

Проведено засідання архітектурно-містобудівної ради, на якій було розглянуто 2 проекти детальних планів території та проект генерального плану смт Червоний Донець.

Здійснено комплексну перевірку виконання службою архітектора Вовчанської районної державної адміністрації делегованих повноважень у містобудівній сфері.

Департаментом охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації було проведено низку заходів з метою вирішення актуальних та поточних питань сфери охорони здоров’я регіону.

Питання організації медичної допомоги в оздоровчих закладах області було розглянуто на засіданні обласного штабу з питань організації оздоровлення та відпочинку дітей під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Георгієвського Ю.В.

21 травня проведено День головного лікаря, на якому розглянуті питання виконання доручення голови обласної державної адміністрації щодо цінової ситуації на ринку лікарських засобів Харківської області, роботи закладів охорони здоров’я під час проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року, обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації влади, організація оздоровлення дітей тощо.

Питання медичного забезпечення переселенців з Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя обговорені під час наступних заходів:
- засідання робочої групи з приводу надання допомоги переселенцям із Донецької та Луганської областей під головуванням голови обласної державної адміністрації Балути І.М. (12 червня);
- засідання Регіонального координаційного центру з організації роботи підтримки сімей, які виїжджають з території АР Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей (13 червня).

Забезпечено відвідування командувачем Національної гвардією України, першим заступником Міністра охорони здоров'я України та головою обласної державної адміністрації у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону поранених військовослужбовців Збройних Сил України в ході проведення антитерористичної операції в Донецькій області.

Здійснені організаційні заходи із вручення сертифікатів на 100 000 грн. на придбання лікарських препаратів для поранених військовослужбовців двом лікарням Харківщини (Військово-медичному клінічному центру Північного регіону Міністерства оборони України та Ізюмській центральній міській лікарні) у рамках реалізації проекту співпраці з представником соціально-відповідальної моделі бізнесу – компанією «Здоров’я».

Організовано та взято участь у 2 симпозіумах, 21 науково-практичній конференції, з них 10 – з міжнародною участю.

Проведено 44 Дні спеціаліста, 13 семінарів, просвітницькі заходи (лекції, бесіди, виготовлення та розповсюдження просвітницьких матеріалів) з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, Європейського тижня імунізації, Всесвітнього дня медичної сестри, Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, Всесвітнього дня гемофілії, Всесвітнього дня боротьби проти малярії, Всесвітнього дня без тютюну, Всесвітнього дня донора крові тощо.

Забезпечено організацію та проведення медичного супроводу першого Міжнародного Харківського марафону із залученням працівників Головного управління держсанепідслужби у Харківській області (12 квітня).

У сфері культури протягом ІІ кварталу 2014 року відбувся ряд виставок, презентацій та інших урочистих заходів.

Відповідно до Закону України «Про охорону культурної спадщини» складено облікову документацію на 93 об’єкта археологічної спадщини та 55 – історичної спадщини, укладено 25 охоронних договорів на пам’ятки історії.

В області проводиться робота з організації та проведення культурно-мистецьких заходів, затверджених обласним планом заходів від 15.10.2013 № 01-25/8510 з підготовки та відзначення у Харківській області у 2014 році 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 15.10.2013 № 414 «Про підготовку та проведення заходів, присвячених відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка».

У квітні 2014 року в залах ОКЗ «Харківський художній музей» експонувався культурно-мистецький проект «Слобожанський уклін Кобзареві», присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка.

В рамках зазначеного проекту відбулися фотовиставки, лекції, бесіди, дитячі ранки та концерти.

19 червня 2014 року на черговому засіданні консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації було розглянуто питання про внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України 45 об`єктів культурної спадщини. За наслідками засідання підготовлені і направлені до Міністерства культури України відповідні пакети документів.

Постійна увага приділялася вирішенню питань соціальної політики.

Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації за звітний період організовано проведення засідань наступних консультативно-дорадчих органів:
- Обласного комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури;
- тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат;
- комісії з питань надання одноразової грошової допомоги мешканцям Харківської області, які опинилися в скрутній життєвій ситуації;
- територіальної тристоронньої соціально-економічної ради.

Утворено Регіональний координаційний центр з організації роботи підтримки сімей, які виїжджають з території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, Донецької та Луганської областей.

З метою підписання Угоди з питань легалізації робочих місць та доходів організовано та проведено «круглий стіл» за участю представників Головного управління Міндоходів у Харківській області, Територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Харківського обласного центру зайнятості, Спільного представницького органу сторони роботодавців Харківської області, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Харківській області, виконавчої дирекції Харківського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Організовано та проведено ряд семінарів з питань, що належать до компетенції Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації.

Протягом звітного періоду здійснено 32 експертизи якості проведення атестації робочих місць за умовами праці на їх відповідність постанові Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» та правильності застосування Списків пільгового пенсійного забезпечення на підприємствах області згідно зі статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», з них 18 – за запитом органів Пенсійного фонду України. Надано відповідні висновки.

Проведено аудит ефективності та фінансовий аудит у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дергачівської районної державної адміністрації за період з 01.01.2012 по 31.12.2013.

Щотижня проводилися моніторинги стану погашення заборгованості із заробітної плати в розрізі підприємств, установ і організацій, районів та міст області, стану виплати заробітної плати працівникам установ, що фінансуються з місцевих бюджетів.

Проводилася робота щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та інвалідів. На початок кварталу на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 15,0 тис. осіб. Розподілено 1296 путівок, які надійшли до області. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевими управліннями придбано 755 путівки.

Здійснювався контроль за своєчасним призначення та виплатою усіх видів державних соціальних допомог.

Пріоритетним завданням Служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації є реалізація державної політики з питань соціального захисту дітей, у тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом звітного періоду службами у справах дітей районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення було проведено 76 засідання координаційних рад, на яких були розглянуті питання навчання та працевлаштування, профілактики безпритульності та бездоглядності, злочинності, захисту прав та інтересів дітей.

Здійснено 5 перевірок з питання дотримання чинного законодавства про працю неповнолітніх у Валківському районі (3) та у м. Харкові (2). Спільні перевірки з інспекторами праці проведено у м. Харкові (1) та у Валківському районі (3). Під час перевірок не було виявлено порушень, неповнолітні до громадських робіт не залучались.

Соціальний захист дітей, що залишилися без піклування батьків, є одним із пріоритетних напрямків роботи служб у справах дітей.

Для тимчасового влаштування дітей, які потрапили у складні життєві обставини, в області функціонують вісім центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, в яких протягом звітного періоду перебувало 278 дітей.

Основними причинами влаштування дітей до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей є перебування у складних життєвих обставинах – 234 дитини, залишення поза сімейним оточенням – 26 вихованців, переведення з притулків для дітей – 17 осіб, перебування у центрах внаслідок жорстокого поводження – 1 дитина, особисто звернулись до закладів – 8 дітей.

Станом на 30.06.2014 в області функціонує 79 дитячих будинків сімейного типу (на вихованні перебуває 519 дітей) та 324 прийомні сім’ї (на вихованні перебуває 573 дитини).

Протягом звітного періоду в області створено 6 дитячих будинків сімейного типу та 11 прийомних сімей, влаштовано на виховання 58 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усього у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховуються 1092 дитини.

Кількість дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу за вісім років збільшилася у 19 разів.

Станом на 01.07.2014 в області в установах культури охоплено різними видами дозвілля 49854 дитини, з них – 853 дитини облікових категорій. У спортивних секціях, школах, клубах займаються 56032 дітей та підлітків, облікових категорій – 1150. Контингент клубів за місцем проживання становить 17894 дитини, облікових категорій – 576. В інших закладах охоплено позашкільною роботою 58360 дітей, облікових категорій – 1022. Всього в області позашкільною роботою охоплено 182140 дітей, із них облікових категорій – 3601, що становить 60 % дітей, які перебувають на обліку служб у справах дітей (2010 – 48,8 %, 2011 – 43,5 %, 2012 – 47,7 %, 2013 – 42,4 %).

До служби у справах дітей Харківської обласної державної адміністрації надійшло 87 повідомлень від служб у справах дітей районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного значення про випадки насильства відносно дітей у сім’ях та жорстокого поводження у відношенні до дітей, внаслідок чого постраждало 55 дітей віком від 8 до 18 років (фізичного насилля – 22 випадки, психологічного – 26, економічного – 1).

На виконання Комплексного плану спільних заходів щодо попередження негативних явищ у дитячому середовищі (правопорушень та профілактики дитячої злочинності, запобігання безпритульності та бездоглядності, попередження пияцтва та наркоманії) відповідно до розроблених графіків протягом І півріччя 2014 року проведено 1257 профілактичних рейдів «Діти вулиці». Під час проведення профілактичних заходів було виявлено 489 дітей, які опинились в умовах вулиці, залишилися без належного догляду з боку батьків.

Із загальної кількості виявлених дітей 197 дітей було вилучено та 292 – попереджено. Діти вилучалися з вулиці (127 дітей), з сім’ї (56 дітей), з комп’ютерних клубів, розважальних закладів (12 дітей). Переважна більшість дітей, які опинились в умовах вулиці, залишилися без належного догляду з боку батьків – це діти у віці від 6 до 18 років, які є учнями шкіл.

Одним з основних напрямків роботи служб у справах дітей є посилення роботи з сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах, основну увагу зосереджено на ранньому виявленні таких сімей, забезпеченні захисту прав та інтересів дітей.

Під час проведення профілактичних рейдів проводиться системна профілактична робота: лекції, бесіди та тематичні зустрічі в навчальних закладах, виїзди до сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, проводяться спільні засідання служб у справах дітей та громадських комісій у справах дітей, що працюють при сільських, селищних та міських радах, на засідання яких викликаються батьки, що не виконують свої батьківські обов’язки, негативно впливають на дітей.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 81 нарахована соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам і страхові внески до Пенсійного фонду за непрацюючих батьків на загальну суму 17524,875 тис. грн., з них: соціальну допомогу на дітей на суму 12491,039 тис. грн., грошове забезпечення батькам-вихователям та прийомним батькам і страхові внески до Пенсійного фонду за непрацюючих батьків на суму 5033,836 тис. грн. Профінансовано виплати на суму 17526,127 тис. грн.

Субвенція з Державного бюджету на виплату допомоги на дітей-сиріт у червні 2014 року надійшла у повному обсязі у сумі 3499,726 грн.

Департаментом науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації здійснено Комплексне вивчення стану роботи відділу освіти Сахновщинської районної державної адміністрації з питань реалізації державної політики у сфері дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, проведено Державну атестацію комунальних закладів «Харківський санаторний навчально-виховний комплекс № 13» та «Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів № 2» Харківської обласної ради.

У звітному періоді проведено 3 обласні наради директорів професійно-технічних навчальних закладів, 3 засідання Харківської регіональної експертної ради з ліцензування та атестації (секція з питань професійно-технічної освіти), 3 наради директорів навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкування та інші.

Проведено ряд заходів обласного рівня із залученням молоді, серед яких:
- акція «Вища школа Харківщини – сільському абітурієнту» - виїзди в міста та райони області, під час яких понад 40 вищих навчальних закладів надали 3,5 тис. школярам інформаційно-консультативну допомогу у виборі майбутньої професії;- ІІ (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів «Вихователь року»;
- організації роботи Всеукраїнської школи педагогічного досвіду керівників гуртків позашкільних навчальних закладів (краєзнавчий напрям позашкільної освіти);
- ІІ (регіональний) етап VІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я»;
- ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу веб-сайтів позашкільних навчальних закладів.
Найбільш значущими у ІІ кварталі стали такі події:
- зустріч Міністра освіти і науки України С. Квіта з керівниками та головами профспілкових організацій вищих навчальних закладів (11 квітня);
- фестиваль науки (травень);
- загальнонаціональний університетський форум «Консолідація суспільства і децентралізація влади: моделі, перспективи, ризики» (20 травня);
- заходи, присвячені до Дня науки.

Зважаючи на те, що майже 30 % населення у Харківському регіоні складає саме молодь, питання реалізації молодіжної політики є одним із пріоритетів діяльності обласної державної адміністрації.

З метою сприяння інтелектуальному самовдосконаленню та творчому розвитку особистості, утвердження патріотизму, духовності та моральності в молодіжному середовищі проводиться робота щодо збереження існуючих закладів культурного спрямування. Всього в Харківській області функціонує 238 установ культурно-просвітницького спрямування та патріотичного виховання (центрів, клубів, об’єднань), а також 21 клуб військово-патріотичного виховання.

В Харківській області дітям та молоді пропонується широкі можливості щодо користування спортивними спорудами (стадіонами, спортивними комплексами, спортивними залами тощо) – 6436 об’єктів та ДЮСШ – 91, а також 99 підліткових спортивних клубів.

З метою реалізації державної молодіжної політики в області комунальною установою «Харківський обласний центр молоді» спільно з молодіжними громадськими організаціями проводиться робота з організації активного змістовно-тематичного дозвілля дітей та підлітків, насамперед пільгових категорій, що мешкають у містах та сільських районах Харківської області, залучення їх до творчої діяльності, підтримки творчо обдарованих дітей, підлітків та молоді.

З метою популяризації здорового способу життя, в області ведеться системна робота, яка спрямована, насамперед, на формування стійкого світогляду серед дітей, підлітків та молоді на несприятливе ставлення до наркоманії, алкоголізму та тютюнопаління, як явища, усвідомлення і відповідального відношення кожного громадянина до свого здоров'я, як до найбільшої цінності, починаючи з дитячого та підліткового віку.

В молодіжному середовищі систематично проводяться лекції, бесіди, тренінги, семінари, відеолекторії, «круглі столи», диспути, дискусії, діалоги, акції, місячники, направлені на пропаганду здорового способу життя.

Так, наприклад, протягом І півріччя 2014 року спеціалістами структурних підрозділів Департаменту у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації спільно з представниками дитячих та молодіжних організацій проведено понад 200 заходів з питань формування здорового способу життя та профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом (охоплено понад 5000 осіб).

Окрім цього, в області постійно проводяться відповідні заходи щодо попередження туберкульозу. Так, до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом (24 березня 2014 року) спеціалістами відділів у справах молоді та спорту області проведено 3 акції, 125 групових занять, 3 «круглі столи» та понад 100 індивідуальних та групових консультацій на теми: «Що ти знаєш про туберкульоз», «Симптоми туберкульозу. Перші прояви хвороби. Лікування», «Профілактика захворювань на туберкульоз», «10 фактів про туберкульоз», «Ні туберкульозу» тощо.

З метою створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді в області діють 3 молодіжних центри праці: відділ «Молодіжний центр праці» комунальної установи «Харківський обласний центр молоді», молодіжний центр праці Красноградського району, молодіжний центр праці міського центру молоді відділу у справах сім'ї та молоді Лозівської міської ради.

Протягом звітного періоду фахівцями 3-х молодіжних центрів праці надано понад 1000 інформаційно-консультативних послуг молоді та понад 200 молодих осіб працевлаштовано.
Окрім цього ними проведено тести з профорієнтації серед молоді, під час яких охоплено понад 300 осіб.
Фахівцями відділу «Молодіжний центр праці» комунальної установи «Харківський обласний центр молоді» протягом звітного періоду проведено «Ярмарок вакансій для студентів ВНЗ» та інформаційно-профорієнтаційний захід «Молодий професіонал» для студентів із числа дітей-сиріт вищих навчальних закладів міста Харкова.

У вищих навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації області створені громадські центри зайнятості з базою даних про робочі місця та наданням консалтингових послуг із питань майбутньої професійної діяльності. В області здійснюється відповідна робота щодо надання громадським центрам зайнятості всебічної організаційно-методичної підтримки.

Протягом 5 місяців 2014 року за послугами до Харківської служби зайнятості звернулося більше 21,0 тис. осіб з числа безробітної молоді віком до 35 років, що склало 40,3 % від загальної чисельності безробітних осіб, які перебували на обліку протягом звітного періоду.

Оздоровлення дітей Харківської області забезпечується в рамках реалізації комплексної Програми розвитку гуманітарної сфери, затвердженої рішенням XXXVIII сесії Харківської обласної ради V скликання від 03.02.2009 № 1103-V.

З метою досягнення належного організаційного рівня підготовки, перебігу та підбиття підсумків літньої оздоровчої кампанії діє розпорядження голови обласної державної адміністрації від 21.04.2010 № 205 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей в 2010-2015 роках».

Протягом червня 2014 року на території області свої оздоровчі та відпочинкові зміни розпочали 774 закладів оздоровлення та відпочинку, що складає 100 % від фактично запланованої кількості, і роботою яких охоплено 84760 дітей, у т.ч.:
- 26 стаціонарних закладів оздоровлення та відпочинку (6845 дітей), крім того 2 заклади отримали акти на відкриття;
- 727 пришкільних таборів з денним перебуванням (76821 дитина);
- 18 таборів праці та відпочинку (930 дітей);
- 3 наметових містечка (164 дитини).

Завантаження перших змін у стаціонарних дитячих закладах оздоровлення та відпочинку області склало 86,7 % від паспортної можливості таборів.

За оперативними даними, протягом червня поточного року в закладах оздоровлення та відпочинку в межах та за межами області оздоровленням та відпочинком охоплено 99182 дитини, що складає 49,4 % від запланованої кількості загального охоплення (200872 дитини) та 47,7 % від загальної чисельність дітей шкільного віку в області (207741 дитина).

Серед соціально незахищених категорій оздоровленням та відпочинком охоплено 60925 дітей соціально незахищених категорій віком від 7 до 17 років або 47 % від запланованої кількості (129753 дитини) та 43 % від загальної їх чисельності (141682 дітей), а саме:
- 1918 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (54,8 % від загальної кількості);
- 1425 дітей-інвалідів (39,5 %);
- 10472 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей (56,2 %);
- 1109 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (51,6 %);
- 16 дітей, батьки яких загинули при виконанні службових обов'язків (50 %);
- 26557 дітей, що знаходяться на диспансерному обліку (32,7 %);
- 11064 талановитих і творчо обдарованих дітей (66,3 %);
- 8346 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села (52,4 %).

За підсумками 6 місяців 2014 року центрами фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» було проведено 62 спортивно-масових заходів, в яких взяли участь близько 3760 тис. осіб. Проведені масові змагання «Рух, енергія, здоров'я та краса» з нагоди Всесвітнього дня здоров’я, змагання «Мамо, тато, я – спортивна сім’я», Всеукраїнський місячник «Спорт для всіх - спільна турбота», «День олімпійського прапору», «Олімпійський тиждень», «Козацькі розваги». Були проведені змагання в районах і містах Харківської області з дворового футболу на Кубок ХОЦФЗН «Спорт для всіх».
Також проводиться відповідна робота через засоби масової інформації. Так, постійно оновлюється інформація на офіційному сайті Департаменту у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації щодо проведення змагань на території Харківської області, участі харківських спортсменів у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Керівництво Департаменту постійно приймає участь у телевізійних передачах, розміщуються статті з пропаганди здорового способу життя у друкованих виданнях.

Спеціалісти Департаменту постійно приймають участь та надають активну консультаційну підтримку у проведенні обласних, районних (міських) змагань.

Станом на 01 липня 2014 року у Харківській області існує 6385 спортивних споруд, але проблема забезпечення населення спортивними спорудами, особливо у сільській місцевості, залишається.

У 2014 році, згідно з Програмою економічного і соціального розвитку Харківської області на 2014 рік, заплановано будівництво 9 об’єктів на загальну суму 94632,82 тис. грн., у тому числі:
- будівництво 5 фізкультурно-оздоровчих комплексів (міста Дергачі, Лозова, Первомайський та Вовчанський, Харківський райони);
- капітальний ремонт та реконструкція 2-х дитячо-юнацьких спортивних шкіл (м. Лозова та Валківський район);
- реконструкція плавального басейну Балаклійського районного Палацу спорту;
- будівництво інфраструктури комунального закладу «Український східний центр олімпійської підготовки з зимових видів спорту» (м. Харків);
- реконструкція нежитлової будівлі дитячо-юнацької спортивної школи «Юність» (м. Лозова).

Станом на 01 липня 2014 року для підготовки спортивного резерву в області функціонує 91 дитячо-юнацька спортивна школа усіх типів та форм власності (з них 7 спеціалізованих спортивних шкіл олімпійського резерву). До фізкультурно-спортивних занять в області залучені 48981 дітей віком від 6 до 18 років, що складає 16,7 % від загальної кількості дітей віком від 6 до 18 років.

Навчально-тренувальний процес у дитячо-юнацьких спортивних школах області у 2013-2014 навчальному році забезпечують 1660 тренерів-викладачів, з них 957 - штатних.
Для функціонування відділень з видів спорту ДЮСШ використовують власні та орендовані споруди. Спортивна база ДЮСШ та СДЮШОР нараховує 4 стадіони, 48 плоскінних спортивних споруд, у тому числі 11 спортивних площадок із синтетичним покриттям, 31 тренажерну залу, 39 спортивних залів, 3 басейна, 2 споруди зі штучним льодом, 2 гребні бази та 1 лижну базу. При підтримці обласної державної адміністрації проводиться значна робота щодо зміщення матеріально-технічної бази цих спортивних закладів.

Харківською державною академією фізичної культури у 2014 році отримано ліцензію на проведення курсів підвищення кваліфікації тренерів з видів спорту, що дозволяє тренерам області підвищувати свій кваліфікаційний рівень.

Департаментом у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації проведено 648 обласних змагань, навчально-тренувальних зборів, відрядження збірних команд області на всеукраїнські змагання на загальну суму 5340,6 тис. грн. Ця діяльність дозволила харківським спортсменам вибороти понад 800 медалей різного ґатунку на чемпіонатах та кубках України.

Для підвищення рівня підготовки збірних команд області до участі у навчально-тренувальних зборах залучаються висококваліфіковані тренери, лікарі та науковці.

Департаментом масових комунікацій Харківської обласної державної адміністрації забезпечено взаємодію з громадськими організаціями та політичними партіями, здійснювалася робота щодо методичної та практичної допомоги районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування з питань взаємодії з громадськими організаціями і політичними партіями, продовжено співпрацю з обласним об’єднанням профспілок.

Надана практична допомога у проведенні їх статутної діяльності, засідань, «круглих столів» різноманітної тематики.

Налагоджено систему оперативного інформування керівництва обласної державної адміністрації про найважливіші події, що відбуваються в усіх районах області та м. Харкові, а також містах обласного значення.

Забезпечено розміщення на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації тез виступів, коментарів, доручень Президента України, Прем’єр-міністра України на актуальні теми.

На офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації висвітлювалися зустрічі з делегаціями Організації Об'єднаних Націй, робочих зустрічей з представниками Місії спостерігачів Організації з безпеки і співробітництва в Європі, засідання Другого загальноукраїнського круглого столу національної єдності тощо.

Здійснювалося висвітлення діяльності голови обласної державної адміністрації. Організовано та проведено 17 брифінгів (відеоверсія брифінгів транслювалася в ефірі ХОДТРК), інтерв'ю телерадіокомпанії ARD (Німеччина), інтерв'ю «Німецькій хвилі».

У звітному періоді за участю керівництва обласної державної адміністрації, керівників її структурних підрозділів організовано 7 прес-конференцій, 28 прес-тури, 9 ефірів на обласному радіо, 3 прямих ліній в редакції газети «Вечірній Харків». Організовано участь керівництва центральних органів виконавчої влади, обласної державної адміністрації, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації у програмі «Тема дня», «Харків-online» у прямому ефірі на ХОДТРК.

Громадські організації та політичні партії були залучені до відзначення в області та м. Харкові державних свят, ювілейних і пам'ятних дат.

Протягом ІІ кварталу 2014 року відділ у справах релігій Харківської обласної державної адміністрації відповідно до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» забезпечував реалізацію державної політики щодо релігії та церкви, здійснював розгляд документів та підготовку проектів розпоряджень голови обласної державної адміністрації щодо реєстрації статутів релігійних громад, змін, доповнень до них, реєстрації нових редакцій статутів релігійних громад тощо.

Станом на 01.07.2014 у Харківській області діє 757 релігійних громад, що зареєстрували статути в обласній державній адміністрації. Протягом ІІ кварталу 2014 року в обласній державній адміністрації зареєстровано статут однієї релігійної громади та нові редакції статутів 5-ти релігійних громад.

23 квітня 2014 року в м. Харкові на пл. Конституції проходила акція «З молитвою за Україну». Молитву за мир і єдність країни відслужили представники Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Римсько-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської церкви, мусульманський священнослужитель тощо.

29 квітня 2014 року відбулася зустріч голови обласної державної адміністрації Балути І.М. з керуючим Ізюмською єпархією Української Православної Церкви архієпископом Ізюмським і Куп’янським Єлисеєм.

17 травня 2014 року представники Харківської єпархії Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви, мусульман сунітського толку взяли участь у роботі другого Всеукраїнського круглого стола національної єдності.

Належна увага приділялася питанням готовності обласних служб цивільної оборони до виконання заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації.

Проведено п’ять засідань обласної комісії з питань ТЕБ та НС.
В період з 15 по 24 квітня 2014 року обласною комісією у складі фахівців Департаменту цивільного захисту Харківської обласної державної адміністрації, Головного управління ДСНС у Харківській області, Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства була проведена перевірка стану готовності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, лісокористувачів, організацій, підприємств та установ до протипожежного захисту лісів та готовності до реагування у випадку виникнення великих пожеж в екосистемах області у весняно-літній період 2014 року. Перевірено сім районних державних адміністрацій та сім лісових господарств.

За результатами перевірки підготовлена доповідь на засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Протягом ІІ кварталу 2014 року проведено перевірки стану створення (поповнення) місцевих та об’єктових матеріальних резервів у Балаклійському та Дергачівському районах. Місцеві матеріальні резерви в даних районах створено на 79,8 % та 64,82 % відповідно. У Дергачівському районі місцевий матеріальний резерв було поповнено на 24,99 тис. грн.

Об’єктові матеріальні резерві на об’єктах підвищеної небезпеки в цих районах створені на 100 % від необхідної потреби.

Проведено комплексні перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки районів та міст Харківської області (Дворічанський та Ізюмський райони, м. Ізюм.)

Департаментом екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації проведено аналіз технічного стану роботи очисних споруд з очистки стічних вод, якісного стану поверхневих вод на території області.

Протягом звітного періоду здійснювалося отримання інформації щодо моніторингових досліджень показників якості води р. Сіверський Донець з подальшим інформуванням керівництва обласної державної адміністрації стосовно ситуації, яка склалася внаслідок розповсюдження інвазійного виду вищої водної рослини – пістії.

Проведено 6 спільних міжвідомчих нарад за участю представників Зміївської, Чугуївської, Балаклійської, Ізюмської районних державних адміністрацій та Есхарівської селищної ради, яким надано рекомендації науковців щодо заходів боротьби з масовим розвитком водної рослини пістії.

В скидному каналі філії «Теплоелектроцентраль» встановлені бонові загородження в місті впадіння запруди «Макарка» в р. Сіверський Донець, з яких регулярно проводиться збір та вивантаження пістії.

З вищезазначеного питання підготовлена інформація на засідання обласної координаційної ради з екологічних проблем, що відбулася 18.06.2014, згідно з рішенням якої підготовлено та доведено до відома відповідних організацій доручення голови обласної державної адміністрації з цього питання.

Проведено аналіз технічного стану роботи очисних споруд з очистки стічних вод на території області. Загальна кількість комплексів очисних споруд регіону – 168, з них – 118 мають дозволи на спеціальне водокористування, на 50 об’єктах – дозвіл відсутній (21 споруда здійснює скидання стічних вод у поверхневі водойми, 29 – на поля фільтрації). Нормативи гранично допустимого скидання забруднюючих речовин із стічними водами затверджені для 33 очисних споруд. З даного питання підготовлено матеріали для розгляду на селекторних нарадах обласної державної адміністрації в квітні та червні щодо виконання програми економічного і соціального розвитку на 2014 рік.

У ІІ кварталі 2014 року здійснювалась координація роботи органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами, в тому числі щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, будівництва та реконструкції полігонів твердих побутових відходів. Проводилася організаційна робота щодо розроблення схем санітарного очищення та забезпечення 100 % охоплення територій населених пунктів Харківської області плановим централізованим збиранням твердих побутових відходів.

Протягом квітня-червня 2014 року проведено 9 засідань профільної робочої групи з питань екології та природних ресурсів Харківського регіонального Комітету економічних реформ.


Обласною державною адміністрацією проводиться робота щодо забезпечення законності, прав, свобод та інтересів громадян.

Протягом ІІ кварталу 2014 року Управлінням забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян Харківської обласної державної адміністрації спільно з Юридичним департаментом Харківської обласної державної адміністрації організована підготовка та проведення 14 квітня 2014 року засідання обласної робочої групи з координації діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо сприяння виборчим комісіям у реалізації ними своїх повноважень у період підготовки та проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року.

На виконання Указів Президента України від 02 березня 2014 року № 189/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України, від 01 березня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України», від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію» у Харківській області Управлінням з питань взаємодії з митними органами, прикордонною службою, оборонної та мобілізаційної роботи Харківської обласної державної адміністрації була організована робота щодо мобілізації людських та транспортних ресурсів для потреб Збройних Сил України та інших військових формувань.

20 червня 2014 року закінчено виконання заходів щодо мобілізації людських і транспортних ресурсів на території області, Усього за час проведення часткової мобілізації на території Харківської області було відмобілізовано і відправлено у військові частини та інші військові формування 2783 чоловіка, з них 657 офіцерів, а також 103 одиниці техніки.

На виконання Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період до 2015 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2007 року № 831 та Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації від 18 жовтня 2011 року, ратифікованої Україною 22 лютого 2012 року була розроблена Регіональна програма «Облаштування та реконструкція українсько-російської ділянки державного кордону в межах Харківської області» на період до 2015 року, яка була затверджена рішенням ХХV сесії Харківської обласної ради VI скликання від 24 жовтня 2013 року № 841-VI.

За звітний період управлінням забезпечення доступу до публічної інформації Харківської обласної державної адміністрації здійснювались заходи щодо забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011 № 547/2011 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації», постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 583 «Питання виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12.05.2011 № 246 «Про організацію виконання Указу Президента України від 05.05.2011 № 547/2011».

Забезпечено оприлюднення інформації, зазначеної у статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Своєчасно та оперативно розміщувалися на веб-сайті обласної державної адміністрації проекти розпоряджень голови обласної державної адміністрації, що підлягають обговоренню, та проекти рішень обласної ради, які вносяться на розгляд головою обласної державної адміністрації.

На офіційному веб-сайті Харківської обласної державної адміністрації оприлюднено: 198 розпоряджень голови обласної державної адміністрації з основної діяльності; 224 – організаційно-кадрового характеру; 16 – з адміністративно-господарської діяльності; 3 проекти нормативно-правових актів; 3 проекти регуляторних актів.

Протягом IІ кварталу 2014 року надійшов 181 запит на інформацію, з яких: 143 – задоволено, на 17 – надіслано відмову, 20 – направлено за належністю, на 1 – надіслано рахунки для оплати за копіювання або друк документів.

Всі запити було своєчасно розглянуто та опрацьовано у терміни, передбачені чинним законодавством.

Державним архівом Харківської області проведено 5 засідань експертно-перевірної комісії Державного архіву Харківської області, 2 розширених засідання колегії та 2 засідання Науково-методичної ради. Підготовлено та відкрито 5 виставок архівних документів, з яких 1 оприлюднено у режимі on-line на офіційному веб-сайті Державного архіву Харківської області.

Апарат обласної державної адміністрації постійно працював над удосконаленням стилю, форм і методів роботи щодо забезпечення основної діяльності обласної державної адміністрації.

В процесі поточної діяльності здійснювалася взаємодія з відповідними підрозділами Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України, виконувалися їх доручення. Щодня узагальнювалася та надавалася інформація про основні заходи на наступний день.

Обласною державною адміністрацією вживаються додаткові заходи щодо покращення контролю за реалізацією прийнятих планів.


Заступник голови – керівник апарату
обласної державної адміністрації                                                                   В.В. Хома

 

Версия для печати Поделиться:


Вверх